Teisipäev, juuni 18, 2013
 

HUPSi teisipäeva teematoad

Erakogu
Mullu sügisest alustas nõustamis- ja teavitamiskeskus HUPS oma teisipäevaste teematubadega uut moodi.
Kord kuus, teise teisipäeva õhtupoolikul, toimusid loovuse töötoad, kuhu ootasime lapsi koos vanematega, vanaema-vanaisaga või mõne teise lähedase inimesega.
Loovuse töötubasid viisid läbi Liisi ja Mari-Liis Pitsu käsitööpoest, Ülle ja Svetlana HUPSist.
Osalejad said igakord meisterdada ise midagi põnevat. Üheskoos sai tehtud käepaelu, küünlaaluseid, tassisoojendajaid, pärliputukaid, jõuluehteid, kingitusi sõbrapäevaks ning katsetatud polümeersaviga lusikate kaunistamist. Svetlanaga koos sai proovida tsirkusetrikke.
Ühine meisterdamine oli vanemate jaoks hea võimalus koos lastega midagi ette võtta ja proovida omavahelist koostööd. Samas pakkus grupis töötamine lapsevanemale võimaluse näha, kuidas laps gruppi sobitub, kuidas planeerib ja kavandab tegevusi, kuidas langetab otsuseid ja teeb valikuid.
Loovuse töötoa juhendaja Liisi ütles, et kõik osalejad olid väga tublid, koostööaltid, innukad ja üksteise arvamuste suhtes tolerantsed.
Töötubade juhendajad valmistasid oma töötoad ette selliselt, et põnev oleks nii viie- kui viieteistaastasel.
Sügisest jätkab HUPS taas teisipäeva teematubadega. Siis on fookuses lapsevanema praktilised oskused oma lastega suhtlemisel. Harjutame, kuidas rääkida nii, et laps kuulaks, kuidas innustada ja motiveerida last, kuidas lahendada konflikte, kuidas toetada lapse enesekindlust ja enesehinnangut jne.
Kohtumiseni HUPSis teisipäeva teematubades juba sel sügisel.
HUPSi
teematubade tiim

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411