Teisipäev, mai 14, 2013
 

Tunnustus Maie Jeeserile

Reedel andis keskkonnaminister ühe viiest Eesti looduskaitsemärgist kauaaegsele Hiiumaa looduskaitseametnikule Maie Jeeserile.
Teda tunnustati pikaajalise ja tulemusliku tegevuse eest Hiiumaa looduse hoidmisel ja kaitse korraldamisel.
“Maie Jeeser, kes tänavu tähistab oma 70. juubelisünnipäeva, on Hiiumaal looduskaitsevaldkonnas aktiivselt tegev olnud üle 40 aasta. Seda nii looduskaitseametnikuna kui erinevate huviühenduste liikmena. Praeguses Hiiumaa looduskaitsepildis on selgelt näha tema tegevuse jälgi, olgu nendeks siis võitlus kiviaedade, suurte puude või haruldaste taimeliikide säilitamise pärast. Samuti oli ta võtmeisikuks saare kaitsealade võrgustiku kujundamisel,” seisab tunnustuse kaaskirjas.
“Ju siis jäi tunnustus õigel ajal andmata, kuigi ega tehtud töö ju ei kao,” ütles Maie Jeeser, kes kogu oma tööaja, 1967. kuni 2008. aastani – kokku seega 41 aastat – töötas looduskaitsevaldkonnas.
Eesti looduskaitsemärgiga tõstetakse esile neid, kellel on teeneid looduse uurimisel, loodusteadmiste levitamisel, looduskaitse edendamisel, arendamisel ja tutvustamisel nii üleriigilisel kui ka rahvusvahelisel tasandil.
Aasta kõige tähtsam, Kumari looduskaitsepreemia läks Looduskalendri vedajale Gennadi Skromnovile

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411