Reede, mai 24, 2013
 

Tihu Kevade võitsid naised

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Üllatuslikult võitsid raske rännakmatka nii täiskasvanute kui noorte arvestuses naised.
Kuigi osalejate seas oli mehi ja naisi enam-vähem pooleks, võttis esikoha üld- ja täiskasvanute arvestuses võistkond Vesirotid koosseisus Evelyn Tõnurist, Liina Simpson, Angela Võsur, Eleri Tänav.
Esikoha noorte arvestuses võitis võistkond Pliksid koosseisus Eliise Kesküla, Siiri Talts, Helena Maripuu ja Krislyn Kroon.
Lõpetasid kõik võistkonnad
13. Tihu Kevade kõik 19 võistkonda jõudsid matka lõpp-punkti, kus neid ootas soe söök ja teenitud puhkus. Tervisehäire tõttu katkestas vaid üks tütarlaps, kelle võistkond matka siiski lõpuni tegi.
Nädalavahetusel startis igakevadisele rännakmatkale Tihu Kevad peaaegu sama arv neljaliikmelisi võistkondi kui varem, korraldajaid rõõmustas, et seekord jõudsid lõpuni kõik võistkonnad.
“Rännak läks igati korda, sest kõik võistkonnad lõpetasid,” kiitis ka kaitseliidu Hiiumaa malevkonna instruktor Taimo Juhe.
Laigulistessse maskeerunud ja roheliseks-pruuniks värvitud nägudega naised ja mehed alustasid matka Pühalepa vallast Hellamaalt Käina vallas asuvasse Selja külla. Trassi pikkus linnulennult oli ligikaudu 20 km ja selle jooksul tuli üles leida seitse kontrollpunkti.
Läänemaalt pärit võitjanaiskonnal Vesirotid kulus selle läbimiseks 6 tundi ja 10 minutit, koos karistuspunktidega arvestati võiduajaks 8 tundi ja 10 minutit. Kiireim võistkond Savilt jõudis kohale 5 tunni ja 51 minutiga, kuid karistuspunktide tõttu jäi napilt teiseks.
Iga põrina peale jooksime metsa
Esimene võistkond startis kell 9 ja viimased jõudsid lõpppunkti kell 17. Liikuda tuli varjatult, sest suurtel teedel võisid sattuda varitsuse peale, see tähendab “vaenlase” kätte.
“Käisime mööda põlluääri, kadakavõsa ja punktidele lähenesime tavaliselt vastassuunast,” kirjeldas oma rühma JMKE teekonda Mait Karukäpp. “Iga põrina peale jooksime metsa, sest kartsime vastutegevust. Ühe võistkonna liige hüppas vastutegevuse eest otse jõkke, et “eludest” mitte ilma jääda,” kirjeldas ta rajal kogetut.
Nii mõnedki võistlejad said märjaks ka jõge trossi küljes liueldes ületades. Kontrollpunktides tuli veel õhupüssist lasta, silma järgi kaugust mõõta, vutimuna keeta, saabast visata, esmaabi anda ja vastata viktoriiniküsimustele. Kauguse mõõtmisel oligi kõige raskem ja protokollist oli näha, et sellega ka eksiti kõige rohkem. Sama rühma liige Tuuli Karukäpp lisas, et ka meditsiiniteemaline kontrollpunkt oli “paras kirves”.
Noortejuht ja meditsiini kontrollpunkti korraldaja Marge Vähter rääkis, et tema enda noorkotkaste võistkond Kärdla NK läbis pika matka edukalt ja tuli üldkokkuvõttes kaheksandaks. “Mul on oma poiste üle hea meel – nad olid tublid,” ütles ta. Poisid aga kurtsid, et vastutegevust võinuks rohkem olla, et rajal oleks ka põnevust.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411