Reede, mai 31, 2013
 

Teele Talts näitas sisu Hiiumaa Talvekarikal

Erakogu
Hiiumaa Talvekarika sarjas näitas uutest nimedest oma potentsiaali noor ratsanik Teele Talts.
Vaatamata sellele, et rahvarohkelt alanud Hiiumaa Talvekarika osalejate arvu kärpis märtsis-aprillis Eestimaa tallides levinud hobuste viirushaigus, said ratsutamise takistussõidu karikad 18. mail Linnumäe ratsakeskuses jagatud.
Kõrgeimas, 90–100 cm parkuuris võitis Talvekarika Hiiumaa RSK ratsutaja Teele Talts, kes finaalsõitudes esines natuke tagasihoidlikumalt. Esikoha garanteerisid talle neljast etapist arvesse läinud kolme parema punktid, kokku 58, mis koos finaalsõitudes teenituga andis kokku 83 punkti.
Eriti märkimisväärne on see saavutus võrdluses mulluse Talvekarikaga – siis oli Talts madalamas, 70–80 parkuuris alles viies.
Maarja Berkmann (Hiiumaa RSK) oli finaalis küll Taltsist parem, kuid kolme etapi punkte oli tal vähem, 51, koos finaalsõiduga andis see kokku 81 punkti ja teise koha.
Kolmanda koha sai Hiiumaa RSK ratsutaja Inge Maiman, kes kogus 67 punkti.
Selles parkuuris ratsutas küll 11 sportlast, kuid paraku enam kui pooled neist kolme etapi tulemust kirja ei saanudki.
“Peamiseks põhjuseks on siin kindlasti märtsis-aprillis mitmetes Eestimaa tallides levinud hobuste viirushaiguste puhang, mis seadis tõsised piirangud hobuste aga ka ratsanike liikumistele ning halvas suuresti süsteemse treeningtegevuse enamikes Eesti tallides,” selgitas võistluste korraldaja Jaanus Berkmann Hiiumaa ratsaspordiklubist.
Erinevalt Mandri-Eestist viidi Hiiumaal siiski läbi kõik planeeritud võistlused.
70–80 cm parkuuris võitis esikoha Saaremaa RSK ratsutaja Mari-Ann Udeküll. Finaali läksid Udeküll ja Hiiumaa RSK ratsasportlane Leenu Sarapuu vaid kahepunktilise vahega, vastavalt 58 ja 56 punkti. Paraku Sarapuul finaalsõidud seekord nii hästi ei õnnestunud ja lõpparvestuses kujunes tulemuseks Udeküllil 88 punkti ja esikoht, Sarapuu 81 punkti ja teine koht.
Väärib märkimist, et Sarapuu oli teine ka mullusel Talvekarikal ning suvise Saarte avatud karikavõistlustel takistusõidus võitis ta esikoha.
Kolmanda koha sõitis talvekarikal välja Saaremaa RSK sportlane Kairi Lonks.
Kokku võistles selles parkuuris kümme sportlast.
50–60 cm ehk alustajate parkuuris teenis 80 punkti ja võitis karika Eliise Kaups (Hiiumaa RSK), teiseks tuli 75 punktiga Sonja Sõrmus. Napilt jäi kolmandaks Maria Johanna Kaskor, kes kogus kolmel paremal etapil ja finaal­sõitudel kokku 74 punkti.
Alustajate parkuuris võistles seitse sportlast.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411