Reede, mai 3, 2013
 

Tantsiv Hunt tuli Hiiumaale

Fotovõistlusel “Looduse Aasta Foto 2013” võitis kõrge tunnustuse Kärdla ühisgümnaasiumi abiturient Siim-Silver Salumaa.
Siim-Silver Salumaa foto “Värvilised” oli parim noorte arvestuses ja võitis noorte looduspiltide kategoorias kõrgeima auhinna, Anne Türni skulptuuri Tantsiv Hunt ja Fotoluksi kinkekaardi. Lisaks valis foto kui parima energiaga pildi tunnustamiseks AS Eesti Energia – kingituseks jalgratas.
Võidufoto kujutab tuulist jaanuariõhtut virmaliste seltsis. Salumaa rääkis, et pilt on tehtud aasta alguses, külmal ja tuulisel õhtul Hiiumaal Hausma rannas. Kuna pole halba ilma, on vaid vale riietus, ei jätnud noormees pakase tõttu randa minemata. “Kohale jõudes ei pidanud ma eeltöös pettuma, taevas tõesti paistsid virmalised,” meenutas noormees foto saamislugu.
Fotograafia on Salumaale hobiks juba kolm aastat.“See on mõnus väljendusviis, ajaviide ja põhjus ennast lihtsalt toast välja ajada – mida veel tahta?” sõnas noormees.
Loodusfotode konkursi avastas ta mõni kuu pärast fotograafiaga tegelema hakkamist – talle meeldisid konkursi 2010. aasta võidutööd: “Need panid mind loodust nägema teise pilguga, kuid sel hetkel ei osanud ma ettegi kujutada, et tulevikus enda töö teiste tunnustatute seast leida võiksin.”
Salumaa ütles, et on oma fotode esmane hindaja, aga kindlasti on oluline tagasiside ja kriitika teistelt huvilistelt ja sõpradelt.
Aasta loodusfoto konkursil tõsteti esile veel ühe hiidlase, Tõnis Kanneli foto “Hilissügisene rahe”, mille eest autor sai Eesti metsaseltsi eripreemia.
Konkursist võttis osa 1383 fotograafi ligi 11 000 tööga. Estonia kontserdisaalis 27. aprillil aset leidnud kontsertgalal jagati välja 13 Tantsivat Hunti, neist seitse täiskasvanutele, kolm noorte ja kolm laste vanuserühmas.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411