Reede, mai 3, 2013
 

Suvi Tjorvenita

Hiiumaa kultuurisuvi on tänavu kahtlemata vaesem – suvelavastust meil seekord ei tulegi. Kindlasti on see meie jaoks kaotus vaatamata suurele hulgale muudele kultuurisündmustele.
Mullusuvine kogupereetendus “Väike Tjorven”, mis ilmeliselt sobis väikesesse Kalana sadamasse, kolib seekord jõukasse Viimsi valda. Sealsesse vabaõhumuuseumi mahub vaatajaid rohkem ja ehk suudab toetuseta jäänud etendus end ise ära majandada. Ka pole vaja tribüüne kaugelt vedada ning välilavastuseks vajaliku helitehnika valik on suurem.
Omavalitsused on küll kõiki suvelavastusi toetanud, kuid neil pole jaksu, et maksta kogu vajaminevat summat.
Tjorveni lahkumine on järjekordne tõestus, et kultuurielu Hiiumaal vajab rohkemgi toetust kui mujal piirkondades, sest piletitulust pole siin võimalik midagi suurt ja uhket korraldada. Ehkki väiksemaid asju tehaksegi tihti paljalt õhinapõhiselt.
Samas jagavad Eesti riik ja fondid toetusraha, sh ka LEADERtoetusi, elanike arvu järgi ja see number Hiiumaal aina kahaneb. Seda, kui suur on toetusevajadus, näitas Hiidlaste koostöökogu viimane taotlusvoor, mille meetmetele oli kolme- ja isegi viiekordne ülelaekumine.
Ja mis saab veel siis kui Euroopa Liidu toetused 2020. aastal Eesti jaoks üldse lõppevad?

3. mai 2013

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411