Reede, mai 3, 2013
 

Suvelavastuseta Hiiumaa – “Väike Tjorven” Kalanasse ei tule

See suvi on üle aastate esimene kui Hiiumaal suvelavastust ei tule. Astrid Lindgreni koguperelavastus “Väike Tjorven”, mis plaanide kohaselt pidanuks sel suvel, 4.-13. juulini taas lavale tulema Kalana sadamas, etendub ilmselt Viimsis.
Kuna Hiidlaste koostöökogu jättis etenduse toetuseta, katsusid lavastuse maaletoojad sihtasutusest Ööbiku Park õnne veebikeskkonnas Hooandja. Tähtajaks, 1. maiks toetas etendust 17 hooandjat kokku 485 euroga. See moodustas eesmärgist, 5000 eurost vaid 10 protsenti. Veebikeskkonnas www.hooandja.ee on reegel, et algatused, mis tähtajaks vajalikku toetussummat kokku ei saa, jäävad toetuseta.
Etendus vajab Hiiumaal toimumiseks toetust, kuna Kalana sadamasse seatud tribüünid mahutavad vähe vaatajaid ja piletitulu kogu etenduse kulu katta ei suuda. “Ühe lavastuse loomine Hiiumaal kohapeal ja suure trupi majutamine, toitlustamine jm on üks väga kulukas ettevõtmine. Pigem oleme me endiselt ülimalt õnnelikud ja tänulikud, et eelmisel suvel kõik unistatu teoks sai, see oli lausa ime,” ütles Tjorveni-projekti juht Ere Naat sihtasutusest Ööbiku Park.
Ta rääkis, et Hooandja oli nende kõige viimane õlekõrs: “Nende poole pöördusime alles seejärel, kui olime saanud eitava vastuse Leaderilt, kust küsisime tegelikult suuremat summat kui Hooandjast.”
Samuti ei läinud sel aastal kõige edukamalt sponsorite otsing – erinevalt möödunud suvest. “Kui need asjad oleksid sujunud, poleks me Hooandjat üldse ette võtnudki,” lisas Naat.
Naat ütles, et 99protsendilise tõenäosusega näeb etendusi juulikuus Viimsi vallas mere ääres, täpsemalt Viimsi vabaõhumuuseumis. Kuna aga praegu just on käimas selles osas läbirääkimised, pole etendusi veel välja kuulutatud.
2013. aasta suvi on esimene, mil Hiiumaal ei ole päris oma suvelavastust. 2008. aastast alates on suveteater olnud Suursadamas – “Murdlainetus”, Kärdla elektrijaamas Hea Energia Festivali raames “Ei teki ega kao”, Tahkuna tuletorni jalamil “Tuulesaared” ja Kalana sadamas “Väike Tjorven”. “Kõik need lavastused on tehtud just Hiiumaal ja Hiiumaa jaoks, mitte üheks õhtuks kohale toodud, kahjuks tänavu see ei õnnestunud,” nentis Ere Naat.
Mullu käis Kalana sadamas “Väikese Tjorveni” üheksat etendust vaatamas paar tuhat inimest.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411