Teisipäev, mai 21, 2013
 

Söögisellid kokkasid vanas tuulikus

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Rahvusvahelise projekti Sirguvad Söögisellid uueks kokkamiskohaks valis projektijuht Ly Kaups… vana Partsi veski.
Põhjuseks, miks Sirguvad Söögisellid koolituskohaks just kordatehtud tuuliku ehk veski valisid, oli hea varustusega köök, kui ka see, et Partsi külas asuva hoone ümber leidub palju rohelust.
Nõges kotletiks…
Nimelt kogunesid Kärdla kooli 5. klassi õpilased koos vanematega, kokku 35 kokkamishuvilist mai algul veskisse, et õppida kevadisi rohttaimi söögitegemiseks kasutama.
“Te käite kõik sügiseti metsas seenel ja marjul, aga mida te korjate kevadel?” küsis projektijuht kokkutulnuilt ja teatas, et õuest on juba nii mõndagi suhu pista.
Edasi andis Kaups jutujärje üle koolitajale, õieterapeudile ja taimetargale Mercedes Merimaale, kes  saatis õpilased koos vanematega kõigepealt õue ja käskis veski ümber kasvavast rohust üles otsida vähemalt viis söödavat taime.
Kui enamasti leiti kolm-neli taime, siis tema ise noppis kaheksat liiki söödavaid taimi: võilille, nurmenukku, raudrohtu, nõgest, lauku, naati, rakvere raibet ehk põldrõigast ja osja.
“Tänapäeval on teadmine, mis on kasulik taim ja mida ei tasu korjata, kahjuks kadunud, aga on teie valik, kas olete Robinson, kes igal pool ellu jääb, või tippkokk, kes tunneb ka looduslikke taimi ja toite, mis ei põhjusta allergiat,” ütles Merimaa.
…rakvere raibe spinatiks
Lapsevanem Viiri Järvekülg tunnistas enne õueminekut, et kui põõsaste alla just kapsaid-kaalikaid pole istutatud, siis tema küll ei kujuta ette, millest nad toitu tegema hakkavad.
“Olin kogu ettevõtmise suhtes küllalt skeptiline, aga siin saab näha tõelist kokakunsti,” ütles ta mõni aeg hiljem peos nõgese-kartulikotlette vormides. “Kodus pole ma küll tulnud mõttele sellist rooga valmistada, aga isegi kotletitainas oli maitsev,” ütles Järvekülg.
Pärast kõikide roogade mekkimist kinnitas ta, et kõik oli söödav ja väga hea: “Täiesti okei oli – väga üllatav – kodus lähen kohe põõsasse.”
Lapsevanem Valdek Alber ütles, et on näiteks ravimtaimi varemgi kasutanud, kuid sellisest õpetusest on kindlasti kasu – ikka saab mõne nipi kõrva taha panna, mille peale ise ei tulegi. Ta lisas, et kui toit maitseb, võib isegi nende pere söögisedel muutuda.
“Proovisin kõiki toite, mida valmistasime ja need olid head,” ütles 5. klassi õpilane Annabel  Pielberg.
Tema klassiõde Berenike Järvekülg rääkis, et varem on ta murust suhu pistnud nurmenukulehti, jänesekapsaid ja lauku.
Üllatavalt hästi maitsesid põldrõika noored kasvud, mida paar minutit soolases vees keedetud ja siis sulavõiga serveeritud. Murust leitud lisanditega isetehtud või mekkis natuke mõrult. Heli Hahndorf pakkus kõigile kuuseokaste, kiivi ja banaanismuutit, õuna ja ananassimahlaga. See retsept tunnistati tänavusel smuutikonkursil parimaks ja ka koolitusel osalenutele meeldis see mõrkja maitsega jook.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411