Teisipäev, mai 21, 2013
 

Saare gümnaasiumides tuleb medalisadu

Kärdla ühisgümnaasiumis saab tänavu neli abiturienti kuld- ja üks hõbemedali, Käina gümnaasiumis üks kuld- ja kaks hõbemedalit.
Õppealajuhataja Diana Liivat tõdes, et neli kuldmedalit on nende kooli kohta palju ja viimati oli medalisaajaid nii palju 2005. aastal.
Kärdlas saavad kuldmedali kolm noormeest ja üks tütarlaps. Käina gümnaasium tunnustab medalitega kolme abiturienti, üks noormees saab kuldmedali ning üks neiu ja üks noormees hõbemedali. Ka Käina kooli jaoks on kolm medalisaajat hea tulemus.
Hiiumaalt on presidendi vastuvõtule kutsutud kolm eeskujulike õpitulemustega õpilast. Kuna vastuvõtt toimub täpselt samal päeval kui Kärdla ühisgümnaasiumis on lõpupidu, 21. juunil, siis Kärdla kooli medalistid loobusid ning vastuvõtule läheb kaks Käina gümnaasiumi koolilõpetajat ja üks Hiiumaa ametikooli lõpetaja.
Tänavu lõpetab Kärdlas ühisgümnaasiumi 43 noort, lisaks kümmekond kaugõppe õpilast, Käina gümnaasiumi lõpetab 21 noort.
Kuldmedaliga “Väga hea õppimise eest” tunnustatakse koolilõpetajaid, kes gümnaasiumiosa kolmes klassis on kõigis õppeainetes aasta- ja koolieksamihinded “viied” ja käitumishinde “eeskujulik” ning iga riigieksami tulemuseks vähemalt 90 protsenti maksimumist. Hõbemedaliga “Hea õppimise eest” tunnustatakse gümnaasiumilõpetajat, kelle lõputunnistusel on hinded “5” ja kuni kaks aasta- või koolieksamihinnet “4”, 10. ja 11. klassi aastahinded “4” ja “5”, käitumine “hea” või “eeskujulik” ning riigieksami tulemus vähemalt 90 protsenti maksimumist.

 

Sildid:

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • kriitiline lugeja

  https://www.riigiteataja.ee/akt/13348905
  Selle määruse järgi küll ei sõltu medalite saamine riigieksamitulemustest. Mis allikast artikli info pärineb?
  Lisaks, kui on väga oluline, mis soost mingi kooli medalite saajad on, miks ei ole mainitud Kärdla kooli hõbemedali saaja sugu?

   
   
   
  • Lugupeetud kriitiline lugeja, info medalisaajate kohta on pärit koolijuhilt ning millegipärast ta selle medalisaaja sugu meile ei öelnud, kuna tema sõnul “See pole veel kindel.” Vaatasin ekslikult vananenud määrust ning tänases lehes täpsustasin, et medalisaamine ei sõltu enam riigieksami tulemustest. Peatoimetaja Harda Roosna

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411