Teisipäev, mai 14, 2013
 

Pietikäinen paindlikust meelest

Seekordseks raamatutvustuseks valisin Arto Pietikäineni teose “Paindlik meel. Vabane stressi, kurnatuse ja masenduse ülemvõimu alt”. Raamatu üks tähtsamaid sõnumeid on see, et kõigil on võimalik iseenda valikute ja väikeste tegude kaudu mõjutada oma elu, sealhulgas oma psühholoogilist heaolu.
Raamatu üks peamisi teemasid on stress, eriti töö­stress. Kes meist poleks mõni­kord elus tundnud liigset stressi? Stress seostub meie tegevuste ja toimingutega, ka ajuti esinevate raskustega, seeläbi ka meie mõtete ja tundmustega. Raamatus pakutakse stressi käitlemiseks ja sellega toimetulekuks huvitavaid valikuid, sest tihti valime stressiga toimetulekuks viisi, millega kaevame end veelgi sügavamasse auku. Stressi tõsidust ei näita niivõrd mitte ebameeldivate tundmuste tugevus, vaid stressi tagajärjed – sinu elu ahenemine.
Raamat koosneb neljast osast: võitlus stressiga, psühholoogiline paindlikkus, vabane võitlusest, elujõuline elu.
Raamatu eesmärgiks on erinevate harjutuste abil aidata lugejal suurendada oma pühholoogilist paindlikkust, milles tuuakse välja kuus koostisosa: mõtete eristamine, tundmustega leppimine, side käesoleva hetkega, vaatlev mina, väärtused, pühendumine. Raamatus on toodud eripalgelised ja igaühele jõukohased harjutused nimetatud kuue paindlikkuse koostisosa tugevdamiseks.
Nagu kirjutab raamatu autor: “Lõppude lõpuks saame oma elu tasakaalu siis, kui tajume, et elame mõttekat ja tähendusrikast elu. Takistusi teel täisverelise elu poole aitab sul ületada psühholoogiline paindlikkus.“
Kas sa soovid seda proovida?

TIINA TALUSSAAR
HUPSi psühholoog

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411