Reede, mai 17, 2013
 

Oleme liiga vaesed?

Regionaalministri poolt haldusreformi eestkõnelejaks palgatud ajakirjanik Sulev Valner võrdles Eestimaa väikevaldasid vaeste pensionäridega, kes kokku kolides kindlasti rikkaks ei saa, kuid kulusid jagades tulevad ehk toime.
Küsisin endiselt kolleegilt, kas selles, et meil on maapiirkondades nii vähe inimesi, töökohti ja tulumaksulaekumisi, pole mitte süüdi meie endi valitud poliitikud, kes paarkümmend aastat lasknud Tallinnal aina kasvada ja maapiirkondi tühjaks joosta.
Valner distantseeris end küsimusest väites, et see on juba nn suure poliitika teema.
Olgu poliitika suur või väike, see puudutab meie, maainimeste igapäevaelu ja elukeskkonna kvaliteeti. Eriti neid, kes linna või välismaale tööle minna ei taha.
Valner leidis, et Eesti sugusele riigile jõukohaseid tegevusi maapiirkondade elu edendamiseks ei ole lihtne välja pakkuda.
Kas ka riik on vaene? Mõnede faktide valguses tundub küll vastupidi. Kui vaadata kui palju raha saanuks säästa  koostades Estonian Airi päästmiseks säästlikuma plaani, ehitades Mäo risti natuke väiksema liiklussõlme, kasutades riigile kuuluvaid praame või kasvõi kärpides tippametnike ja riigiasutuste nõukogude liikmete palkasid ja hüvesid… Ja see loetelu puudutab vaid viimaseid aastaid ning pole kindlasti lõplik.

HARDA ROOSNA
peatoimetaja
17. mai 2013

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411