Teisipäev, mai 21, 2013
 

Noored õppisid loomemajandust

| Hiiu Leht
“Hiiumaa on hea keskkond loomiseks!” oli lause, mis jäi kõrva eelmisel neljapäeval Tuurus toimunud noorte loomemajanduse konverentsilt.
Mitmekümnele kooliõpilasele avaldasid sel päeval loomingu ja majanduse kombineerimise saladusi oma ala spetsialistid kodusaarelt.
Kirjanik Kiiri Saar, kes kirjutas aastaid vaid iseendale kuni ta kirjastuse Tänapäev romaanivõistlusel osales ja kolmanda koha saavutas, soovitas noortel proovida kätt erinevatel võistlustel ja jagas nippe, kuidas loomingule keskenduda. Saare etteastest jäi kõlama lohutus, et esimest raamatut on kõige raskem kirjutada.
Kunstnik Märt Rannast kutsus üles mõtlema lokaal­selt, püüdes leida viise, kuidas arendada oma loomingut Hiiumaal. Kunstiinimeste julgustuseks rääkis ta oma elust lugusid, kus tema hajameelsus on isegi kasuks tulnud.
Muusik ja kultuurikorraldaja Indrek Elmend rõhutas aga, kui oluline on olla õigel ajal õiges kohas, panna jalg ukse vahele ja mõelda kümme aastat ette.
Gümnaasiuminoored Priit Kivisilla ja Adele Vaks tegid ülevaate noorte majandus­haridusest ja ettevõtlusvõimalustest Taanis ja Norras.
Etteasted lõpetas sihtasutuse Tuuru juhataja Kristjan Arunurm tarkuseteraga: “Probleemid on võimalused tööriietes”.
Samal päeval said noored tutvuda kondiitri loomingulise tööga – Helen Janseni tortide töötuba andis võimaluse käia torditegemiseprotsess läbi kanamunade vahustamisest kuni tordi kaunistamiseni.
Järgmisel päeval jätkus õpilaste silmaringi avardamine loomemajandusalaste loengutega Kärdla koolis. Gümnaasiumi 11. klasside õpilastega jagas oma kogemusi avalikust esinemisest Kärdla linnavalitsuse töötaja Annely Veevo. Ta jagas häid nõuandeid, kuidas peita värisevaid jalgu ja häält.
Jutujärje võttis üle Kärdla kooli endine õpilane Tõnu Tamm, kes praegu õpib Tallinnas näitlemist ja tegeleb tihedalt nii teatri- kui filmikunstiga. Tänu nuku- ja noorsooteatri noortestuudiosse pääsemisele saab noormees nüüd õppida Eesti teatrimaailma tipptegijatelt ning jagas oma kogemusi  huvilistele 10. ja 11. klassist.
Päeva lõpetas kunsti töötuba, mida juhendas samuti Kärdla kooli endine õpilane Terje Kähr. Tema õpetas mõõtma esemete proportsioone ja nägema perspektiivi, samuti erinevaid kunstitehnikaid. Kolme päeva peale osales loomemajanduse õppetundides 91 huvilist.
Projekti “Loomemajandus noortele” rahastab programm Euroopa Noored.

SUSANNA VEEVO
gümnasist

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411