Reede, mai 24, 2013
 

Neli kontserti kõlab Tobiase auks

Rudolf Tobiase 140. sünniaastapäeva puhul kõlab helilooja sünnisaarel tema muusika neljal kontserdil.
Helilooja juubelit tähistavad Tobiase päevad kestavad tänavu 28. maist 30. maini.
Bassikontsert varasem
Just seepärast kutsub ette­võtja ja kultuurimetseen Enn Kunila Kärdla kiriku tippkontsertide sarja tänavust kontserti kuulama juba maikuus.
Neljapäeval, 30. mail kell 18 algab kirikus Soome rahvus­ooperi solisti Koit Soasepa kontsert. Saadavad klaveril Piia Paemurru ja tšellol Peeter Paemurru. Kavas on Rudolf Tobiase, Heino Elleri, Pjotr Tšaikovski, Mihhail Glinka, Anton Rubinšteini, Ottorino Respighi, Mart Saare, Els Aarne, Artur Kapi ja Villem Kapi looming.
Tobiase auks kõlab meeste laul
Eriti pidulik on Rudolf Tobiase sünnipäev: kolmapäeval, 29. mail kell 18 algab Käina huvi- ja kultuurikeskuses Eesti Rahvusmeeskoori kontsert, dirigeerib Andrus Siimon. Solistideks estoonlased Aleksander Arder ja Olari Viikholm.
Samas kõlavad tervituskõned ja antakse lühike ülevaade helilooja loometeest.
Loeng-kontserdid
Tobiase päevad algavad teisipäeval, 28. mail kui muusikateadlane Tiia Järg tutvustab heliloojat, kes on Eesti professionaalse muusikakultuuri alusepanija. Loengut, mis vaheldub Tobiase kammermuusikaga, saab kuulata kell 14 Käinas huvi- ja kultuurikeskuses ja samal päeval Kärdlas muuseumi Pikas majas kella 18st.
Musitseerivad pianist Marrit Gerretz-Traksmann ja Tallinna kammerorkestri keelpillikvartett koosseisus Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Arvo Haasma (altviiul) ja Leho Karin (tšello).
“Loodan, et loeng-kontsert meeldib ka noortele, kes Tobiasest ehk vähem teavad,” ütles Tobiase päevade korraldaja Ly Meldorf.
Kõik kontserdid on kuulajaile tasuta tänu Selveri ja Enn Kunila toetusele, Eesti Rahvusmeeskoor esineb Tobiase päevadel tasuta. Tobiase päevi toetavad ka Käina vald, Hiiumaa muuseum ja Eesti kultuurkapital.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411