Reede, mai 31, 2013
 

MOBO levib Malvaste metsas

Hiiumaa metsaselts rajas 2010. aastal Malvaste piirkonda loodusraja, millel tähistatud 10 objekti, viis neist seotud pärandkultuuri, viis metsa ja loodusega. Objektid leiab üles kaardi abil, mida saab tasuta turismiinfokeskusest, Hiiumaa metsaseltsist, Randmäe ja Kalda puhketaludest.
Nüüd sai loodusrada kaasaegse täienduse – see liideti MOBO radade võrguga. MOBO ehk mobiiliorienteerumine on tänapäevane viis läbida orienteerumise püsiradu endale sobival ajal ja viisil, kasutades nutitelefoni kui kolm-ühes seadet, mis asendab kaarti, kompassi ja märkeseadet.
MOBO raja läbimiseks on vaja laadida telefoni või tahvel­arvutisse vastav rakendus ehk äpp. Rakendus on tasuta saadaval http://mobo.osport.ee/ Seal on ka täpsemad juhised tegutsemiseks. Lühidalt: käivita oma telefonis MOBO rakendus ja vali nimekirjast “Malvaste Loodusrada”. Maastikul otsi objekti ehk kontrollpunkt üles, pildista infotulbal olevat QR ruutkoodi ja kontrollpunkti külastus fikseeritakse MOBO kodulehel. Malvaste kaardil on stardi­kohaks Randmäe puhketalu värav, kuid alustada võib ka mujalt. Kontrollpunkte võib läbida korduvalt kasutades erinevaid teevalikuid või etappe.
TOIVO SAUE, orienteeruja ja rajameister

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411