Teisipäev, mai 28, 2013
 

Lastekaitse ühing ootab meeste abikätt

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Hiiumaa Lastekaitse ühing, mille tugisammasteks seni olnud naised, ootavad mehi appi.
Ühingu esinaine Merle Salusoo rääkis, et mullu ühinguga siiski kaks meest liitus. “Nende abi on väärtuslik, sest mehed oskavad paljusid probleeme teisiti lahendada,” selgitas Salusoo.Hiiumaa Lastekaitse ühing, mille tugisammasteks seni olnud naised, ootavad mehi appi.
Ühingu esinaine Merle Salusoo rääkis, et mullu ühinguga siiski kaks meest liitus. “Nende abi on väärtuslik, sest mehed oskavad paljusid probleeme teisiti lahendada,” selgitas Salusoo.
MTÜ Lastekaitse Ühing on mõeldud kogukonna edendamiseks, laste ja perede toetamiseks ning Salusoo leiab, et oleks loomulik kui selles töös lööksid kaasa ka mehed. Mida rohkem on ühingus erinevate elualade ja teadmistega inimesi, seda rohkem tekib ideid ja pakutakse välja lahendusi.
Naiste tubli töö
Tänavu rohkelt tunnustust, sotsiaaltöö eest maavalitsuse tänukirja ja Eesti Lastekaitse liidu poolt aasta parimaks liikmeks valitud ühingu liikmete algatusel on Hiiumaa lapsed saanud nii mõnegi mänguväljaku; lapsevanemad, tugiisikud ja pedagoogid läbinud koolitusi ning lastele korraldatud laagreid üle terve maakonna.
Niisama lihtsalt pole tulnud miski, tehtu rahastamiseks on ühingu liikmed kirjutanud projekte, tõestanud oma ideid ja koostanud aruandeid.
Kärdla noortekeskuse juhataja Salusoo, kes praegu on ühtlasi ka projekti “Teadlik ja oskuslik lapsevanem” juht, rääkis, et projekti peale kulub tal 10–40 tundi kuus. Kui on vahearuande kirjutamise aeg, siis rohkemgi.
Plussiks aga on lisaväärtus, mida ühingu liikmed sellega loovad oma igapäeva­tööle. Töötavad ju mitmed liikmed lastega ning toovad nii oma töövaldkonda juurde raha, st uusi võimalusi ja teenuseid.
Liivakastidest vajalike teenusteni
Kui ajavahemikul 2007–2010 ehitas ühing mänguväljakuid ja korraldas üritusi, siis nüüd pakutakse teenuseid, mida saarel napib.
Ühingu liikme Anu Pielbergi juhitud projekt “Puu­hobu” oli tollal üks tuntumaid. Selle käigus rajas ühing iga omavalitsuse lasteaeda ühe õuemänguvahendi või puuskulptuuri, lisaks Kärdla rannaparki, Kõrgessaare alevikku ja Leisu seltsimaja õue puuskulptuuridega mängu­väljakud.
Praegu saavad emad-isad abi lastevanemate toetus- ja enesearengugrupis ning skaibi vahendusel HUPSis tasuta juriidilist perenõustamist. “See annab vanematele võimaluse saada Hiiumaal õigusabi, ei pea sõitma mandrile, mis nõuab palju aega ja raha,” selgitas Pielberg.
Headeks koostööpartneriteks ongi ühingule Hiiumaa teavitamis- ja nõustamiskeskus HUPS ning saare omavalitsused, mis tasunud projektides kaasfinantseeringuid ning lubanud kasutada oma ruume.
Tegutsema paneb andmisrõõm
Lastekaitseühing on 21 tegevusaasta jooksul koondanud inimesi, kelle jaoks on olulised pere ja lapsed ning laste areng. Vabatahtlikku tööd aga teevad ühingu liikmed ikka sellepärast, et meie oma Hiiu saare lastel oleks võrdsed võimalused mandri lastega. “Kui me igaüks teeme kas või ühe heateo aastas, mõelge kui palju paremaks läheb meie elu siin saarel,” ütles Pielberg.
Salusoo lisas, et ühingu liikmed saavad vabatahtlikuna panustada tänu perede toetusele. Nii näiteks on tema tütar Laura nagu paljud teisedki aidanud meisterdada helkureid ja prosse. Nende müügist teenitud raha läheb aga projektide omaosaluse katteks.
Hiiu maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja asetäitja Aasa Saarna ütles, et eriti tänuväärne on ühingu projekt “Teadlik ja oskuslik lapsevanem”.
Samuti tõi ta esile turvalist kasvukeskkonda väärtustava projekti “Hiiumaa kui lapse- ja peresõbraliku kogukonna turundamine”.
Uue ettevõtmisena käivitus äsja projekt “Tsirkus – palju rõõmu ja elamusi”, mille osaks on tsirkuse töötuba Hiiumaa lastefestivalil. Samas pakub ühing koos Hiiumaa naiste ümarlauaga lapsevanemate “hoiuteenust” seniks, kuni lapsed festivalil lõbutsevad.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411