Reede, mai 10, 2013
 

Kummistu kalmistule talgutele!

Pühalepa valla Kerema külas asuv Kummistu kalmistu on põnev koht, kuhu muinsuskaitse selts ootab abikäsi.
Kui tavaliselt hoolitsevad Hiiumaa kalmistute eest omanikud st omavalitsused ja kalmude eest lahkunute järeltulijad või sugulased, siis saare ainukese suletud kalmistu korrastamiseks teeb homme heakorratalgud muinsuskaitseselts.
“See on romantiline võssakasvanud maailm väga maalilises kohas, huvitav koht, kuhu tihti ei sattuta, kahtlemata on see üks Hiiumaa vaatamisväärsusi,”  ütles muinsuskaitse Hiiumaa vaneminspektor Dan Lukas.
Lisaks kummalisele nimele on väike, poole hektarine kalmistu huvitav sellepoolest, et on rajatud kõrgemale saarekesele soise ala keskele. Kui kõik vähegi kuivemad kohad täis said, lõppes 20. sajandi algul ka matmine. Praeguseks on kõik hauad hooldamata ja paik meenutab rohkem parki.
Kalmistu on kultuurimälestisena kaitse all. Selle vaatamisväärsuseks on raudteerelssidest rist (pildil), mis “Pöhheleppe kirikoaida” kingitud Tallinna raudteekooli kasvandike poolt.
Talgupäev algab homme, 11. mail kell 10 ja kestab umbes kella 14ni. Tuleb lõigata võsa ja koristada puid. Rehad ja oksatangid on kohapeal olemas. Pühalepa vald toob kohale käsikärud ja kaks saemeest. Pühalepa vabatahtlik tuletõrjekomando koos paakautoga julgestab tuletegemist.
Talgulistele tutvustatakse ka kalmistu haljastusprojekti ja piirdeaia taastamise kava. Sekka räägitakse kalmistu ajaloost. Preemiaks soe supp.
Talgud korraldavad Hiiumaa muinsuskaitse selts ja Pühalepa vallavalitsus.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411