Teisipäev, mai 21, 2013
 

Kogemus maksab

Hiiumaa visiidil käinud sotsiaal­minister Taavi Rõivas lubas muuhulgas valitsuses tõstatada liiga varaste lennuaegade küsimuse.
Minister sai omal nahal kogeda, mida tähendab kui AS Avies veab ühe ja sama lennukiga nii hiidlasi ja saar­lasi. Kokkuhoid missugune, aga äärmiselt ebamugav on varahommikul olla võõras linnas, kus pererahvas veel magab.
Ministril polnud probleemi. Talle oli vastu tulnud maavanem, kes viis ministri Hiiumaa haiglasse hommikueinet sööma. Pole ju kell seitse ükski Hiiumaa kohvijoomakoht veel avatud. Aga kui tulijaks on keegi, kel saarel tuttavaid pole? Ja miks peavad hiidlased varahommikul pealinnas tund aega passima enne kui ustest sisse lastakse selle asemel, et kodus magada?
Aga sellepärast, et majandusminister parvlaevadotatsioonideks lisaraha leidis, aga lennuliiklusele mitte. Ja ometi kallines kütus mõlemat tüüpi sõiduki jaoks.
Kuna lendudeks lisaraha ei antud, võeti kaheks kuuks sõiduplaanist maha teisipäevased ja kolmapäevased lennureisid ning vedaja lõpetas Hiiumaa liini teenindamiseks renditud lennuki rendilepingu.
Ehk maksab kolleegi nahal kogetu niipalju rohkem, et ka majandusminister hiidlaste muret mõistaks?

21. mai 2013

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411