Teisipäev, mai 14, 2013
 

Isamaalise fitnessi võitsid Marko Kallas ja Hiiumaa politsei duo

Hergo Tasuja
Kolmapäeval sai lõpplahenduse sügisel alanud võistlussari Isamaaline fitness. Sarnaselt möödunud  aastale pälvis üldvõidu Marko Kallas.
Kui eelmisel aastal ei saanud viimasel etapil osaleda Revo-Kaur Kreegi, kes kaotas seetõttu ka käeulatuses olnud esikoha, siis seekord pidi kõrvale jääma Kallas. Ent kuna tema lähim konkurent Valter Kiislar laskejooksus ebaõnnestus ja teisedki üllatada ei suutnud, teenis Kallas ka jooksmata esikoha.
Laskejooksu võitis Hergo Tasuja, kes 3 km raja läbis ajaga 12.48. Teine oli Eiko Vahter, kes mõlema lasketiiru järel täpsema laskjana liidriks tõusis. Tema aeg 12.58. Kolmas oli Eiko vend Elar Vahter ajaga 13.39.
Kokkuvõttes teenis Marko Kallas 642 punkti. Vaid viie silma kaugusele jäi laskejooksuga 110 punkti teeninud Eiko Vahter. Kolmas oli 612 punktiga Kaupo Känd, laskejooksu aeg 18.56 ja punkte 67. Vaid 26 punkti ajaga 20.14 teeninud Valter Kiislar jäi 598 punktiga neljandaks.
Võistkondlikult oli jälle parim Hiiumaa politsei duo – Kallas ja Känd. Poodiumile mahtusid veel Hiiumaa ameti­kooli kaks võistkonda.
Koolinoortest võitis viimase etapi ajaga 13.08 Julius Mänd Palade põhikoolist. Minuti ja nelja sekundiga kaotas Emmaste põhikooli noormees Marko Pruunlepp, kellest nelja sekundi kaugusele jäid omakorda Reven Köster ja Joosep Jürimäe, mõlemad Palade koolist.
Sarja kokkuvõttes oli parim Köster 476 punktiga, talle järgnes Jürimäe 412 punktiga. Kolmas 391 punktiga oli Hendrik Reinpal, samuti Palade koolist.
Paladel toimunud laskejooksu etapp oli sarja neljas osavõistlus. Esmalt võisteldi minuti jooksul kätekõverduste, kõhulihaste ja lõuatõmmete sooritamises. Seejärel korrati sama kahe minuti jooksul. Kolmas etapp tähendas sangpommi tõstmist ja lamades kangi surumist korduste arvu peale.
Kui koolinoortest kanti lõpp-protokolli 108 nime, siis tõe huvides tuleb märkida, et vaid Palade õpilased osalesid kõigil neljal etapil. Mehi osales 21, sealjuures kõigil etappidel kuus.
Võistlussari on Tiit Madalvee poolt ellu kutsutud, et valmistada noormehi ette ajateenistuseks. Ka võistlusalade puhul on eeskujuks võetud kaitseväe ja NATO testid. Lisaks Madalveele andsid oma panuse võistluste õnnestumiseks Uno Kõiv ja Heli Tuisk.

HERGO TASUJA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411