Reede, mai 24, 2013
 

Avaneb kevadise filminädala kommikarp

Kõpu poolsaare suvekino tänavuse filmivaliku kommikarp avatakse Kalana paadikuuris, kuna mulluses esituskohas, Kõpu rahvamajas käivad ehitustööd.
Filmiõhtud algavad pühapäevast, 26. maist ja kestavad nädal otsa kuni pühapäeva, 2. juunini. Igal õhtul on kaks seanssi, esimene algab kell 18, teine kell 20.
Filmid on valitud sellised, et “saab nutta ja saab naerda” ning pileteid ei müüda, sest sissepääs on kõigile tasuta.
Linastuvate filmide kohta antakse vaid vihjeid. “Mõtlesime, et kui me filmi nimesid ei nimeta, on pisut põnevam, et elu nagu kommikarp, ei ette tea…,” Selgitas üks suvekino korraldajaid Aiki Kübarsepp.
Filmiklubisid korraldab MTÜ Suvekool, kes sai selleks Hiidlaste koostöökogult LEADER toetust.
Mullu toimus poolvalmis Kõpu rahvamajas kolm filmiõhtut.

Suvekino päevateemad ja filmivihjed
26. mai. Suvekino algus: Nii lastele kui täiskasvanutele: kl 18 kogupere animafilm (JAP), kl 20 romantiline tragikomöödia (FRA, USA).
27. mai. Muusikaga muusikast ja armastusest ehk britid rokivad: kl 18 romantiline muusikaline draama (IRL), kl 20 muusikaline tragikomöödia (UK, GER, FRA).
28. mai. Saatused poliitika hammasrataste vahel ehk inimlikkus võidab: kl 18 satiiriline poliitiline thriller/ 90ndate kämp (EST, FIN, USA) ja kl 20 poliitiline thriller/ võim vs vaim (GER).
29. mai. Ameerika indie-kino on the road: kl 18 kogupere tragikomöödia (USA) ja kl 20  tragikoomiline road-movie/väärtfilm (USA, FRA).
30. mai. Raskest haigusest hoolimata ehk elu on elamist väärt!: Kl 18 tragikomöödia (USA) ja kl 20 tragikomöödia (FRA).
31. mai. Raske elu: kl 18 komöödia/äng armeenia moodi (ARMEENIA, FRA, ITA, SUI), kl 20 spordidokumentaal (GER).
1. juuni. Rännak: inimene ja jumal: kl 18 tragikomöödia/nostalgiline teekond nii noortele  kui vanadele (FRA) ja kl 20 fantastiline seiklusfilm kogu perele (TAIWAN).
2. juuni. Koguperefilm ning kinematograafiline luule õhtuhämaras: kl 18 koguperefilm (GER) ja kl 20 draama/apoteoos elule (USA).
Allikas: MTÜ

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411