Teisipäev, aprill 23, 2013
 

“Väike Tjorven” kogub jõudu Hooandjas

Mullusuvine koguperelavastus “Väike Tjorven” otsib taastulemiseks toetust  ühisrahastuskeskkonnas Hooandja.
Annetuste kogumine algas 4. aprillil ja pühapäevaks oli 12 hooandjat veebilehel
www.hooandja.ee annetanud 338 eurot selleks, et “Väike Tjorven” etenduks ka sel suvel Hiiumaal Kalana sadamas.
Jäänud on veel kaheksa päeva, et koguda kokku eesmärgiks seatud 5000 eurot. Kogu projekti toetatakse ainult juhul, kui see kogub terve eesmärgiks seatud summa.
Korraldajate sõnul jäävad etendused ilmselt ära, juhul kui Hooandjast loodetud toetust ei tule.
Mullu suvel Kalanas esietendunud Astrid Lindgreni “Väikest Tjorvenit” käis vaatamas 3000 suurt ja väikest teatrisõpra.
Ka tänavu suvel, 4.–13. juulini on kavas kümme etendust, kuid lavastuse tegemine Hiiumaal on mahukas ettevõtmine, mida pole võimalik ellu viia üksnes piletitulu toel, selgitavad korraldajad sihtasutusest Ööbiku Park.
Juhul, kui toetust laekub piisavalt, kasutavad korraldajad Hooandja toetust lavastuskulude katteks, millest ühed suuremad on tribüünide ja helitehnika rent. Samasisuline toetuse­taotlus  jäi rahuldamata, seepärast püüavadki etenduse maaletoojad hankida raha tribüünide ja helitehnika rendiks. Kuna Hiiumaal ei ole kohapeal tribüüne ega vastavat helitehnikat, sh raadiomikrofone, tuleb need “Väikese Tjorveni” etendusteks mandrilt kohale tuua ja kaheks nädalaks rentida.
Tüki lavastaja/dramatiseerija on Jaanus Rohumaa, näitejuht Kalju Orro, kunstnik Mae Kivilo, muusikaline kujundaja Kristjan Üksküla. Osades: Kirke Selirand, Ita Ever, Jaanus Rohumaa, Margus Tabor, Kalju Orro, Garmen Tabor, Tiina Adamson, Jens-Patrik Rand, Theodor Tabor, Henri Georg Viies, Emili Rohumaa, Anu Rumm, Mia Maria Rohumaa, Milla-Mona Andres, Kristjan Üksküla, Joosep Aedma, Tõnu Tamm.
Mullu annetati Hooandja kaudu ligi 62 000 eurot, kõige meelsamini toetati muusika- ja teatrietendusi, trükiseid. Suurima toetuse, üle 15 000 euro pälvis Teater NO99 lavastus, ligi 6000 euroga toetati Peeter Lauritsa kunstialbumit “Sild sinna ja tagasi” ja üle 3000eurose toetuse sai e- aabits. Kokku sai hoogu juurde 25 edukat projekti.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411