Reede, aprill 19, 2013
 

Parts: piletihinna tõusule vaatamata on kasvanud praamireisijate arv

Kuigi laevapiletite hind tõusis veebruarist keskmiselt 15 protsenti, on tänavu suurenenud nii reisijate kui sõidukite arv Saaremaa ja Hiiumaa liinil, ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts esmaspäeval riigikogu liikmete arupärimistele vastates.
“Märtsis on Kuivastu–Virtsu reisijate arv kasvanud 13 protsenti ja sõidukite arv kaheksa protsenti, Heltermaa–Rohuküla reisijate arv on kasvanud seitse protsenti ja sõidukite arv kolm protsenti,” ütles Parts. “Kvaliteet ja ühenduse sagedus on väga oluline, et inimesed teenust kasutaksid,” lisas ta.
Ühenduste kvaliteedi tõstmiseks oli Partsi sõnul vajalik ka piletihinna tõstmine.
“2007. aastast ei ole neid hindu tõstetud, nad on olnud ühesugused. Parvlaevaliinidel on sisse viidud lisasoodustusi, mis on üleveo koondhindasid hoopis alandanud,” rääkis ta, tuues näiteks Saaremaa ja Hiiumaa püsielaniku soodustuse ja broneerimistasude kaotamise. Võrreldes 2008. aastaga on piletitulu nii reisija kui sõiduki kohta langenud Partsi sõnul keskmiselt 19 protsenti.
Dotatsiooni suurendamise ja piletihinna tõstmisega lisatakse Kuivastu–Virtsu, Heltermaa–Rohuküla ja Sõru–Triigi liinile tänavu üle 900 täiendava reisi.
2014. aasta dotatsioon sõltub ministri sõnul vedajaga sõlmitud pikaajalise lepingu valemi komponentide muutustest ja piletitulu prognoosist. “Kui piletitulu on kõrgem, siis ei pruugi dotatsiooni suurendamist vaja olla, kui see on väga kõrge, võib dotatsioon ka väheneda,” märkis minister.

BNS/HL

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411