Teisipäev, aprill 23, 2013
 

Linnateatri “Eesti filmi laulud” kõlavad Kärdlas

tallinna linnateatri kogu
Järgmisel nädalal külastab Tallinna Linnateater Hiiumaad. Külakostiks võetakse kaasa Eesti filmimuusika kontsert teatri noorte näitlejate esituses.
“See on ühtaegu nii mõtteline järg kunagisele populaarsele “Eesti teatri lauludele” kui ekskursioon läbi kodumaise filmimuusika ajaloo alates selle kõige esimestest sammudest kuni tänapäevani,” on kirjas kontserdi tutvustuses.
“Eesti filmi laulud” esietendus mullu, kui tähistati Eesti filmi 100. sünniaasta­päeva. Võib öelda, et sellisena oli filmi juubeliaasta kontsert-etenduse idee üheks inspiratsiooniallikaks. Teatri avalike suhete juht Ruudu Raudsepp rääkis, et prooviprotsessis vaadati ära aukartustäratav hulk Eesti filme ning tulemuseks on kultuurilooline retk kodumaise filmimuusika ajalukku, mis pakub hulga avastamisrõõmu nii tegijaile kui kuulajaile.
Kuigi Eesti film on võrreldes teiste kunstiliikidega suhteliselt nooruke – esimene helifilm valmis alles 1932. aastal –, on selle ajaga loodud siiski väga suur kogus filmimuusikat, mille hulgas on ka palju väärtuslikke teoseid. Peale helilooja on iga teosega seotud laiemgi kultuurilugu, teksti autor, esitajad, mis väärib eraldi uurimist. Paljud laulud on üldteada, kuid hulganisti on ka neid, mida ei tunta või ei mäletata. Mõnel juhul on film mälust kustunud, muusika aga ei sure.
Kontsertetenduse “Eesti filmi laulud” muusikajuhiks on Riina Roose, laulude
arranžeerija Jaak Jürisson. Laulavad ja mängivad Liis Lass, Maiken Schmidt, Sandra Uusberg, Kaspar Velberg, Mikk Jürjens, Veiko Tubin, Mart Toome ja Andero Ermel.
Lavastuse liikumise on loonud Maiken Schmidt, valguskunstnik on Kalle Karindi. Kunstnikuna debüteeris paljude Eesti filmide valmimisele kaasa aidanud Linnateatri peagrimeerija Anu Konze, kes pälvis selle töö eest ka tänavuse kolleegi­preemia parima kujunduse eest.
Prooviprotsessis, mille jooksul vaadati muuhulgas ära aukartustäratav hulk Eesti filme, oli trupile suureks abiks pikki aastaid
Tallinnfilmis helirežissöörina ja hiljem dokumentaalfilmide loojana töötanud Enn Säde.
Kontserdid Kärdla kultuurikeskuses algavad neljapäeval, 2. mail ja reedel, 3. mail mõlemal päeval kell 19.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411