Reede, aprill 26, 2013
 

Lennujaama garaaž sai nurgakivi

| Hiiu Leht
Eile hommikul pandi nurgakivi Kärdla lennujaama uuele garaažihoonele, mille ehitamist toetas Euroopa regionaalarengu fond 1,06 miljoni euroga.
Urni, mis ehitise nurgakivisse müüriti, panid nii ehitaja esindaja, OÜ Nordlin Ehitus juhatuse esimees Ülo Older kui hoone omaniku, Tallinna Lennujaama esindaja Andres Taimla ehitust puudutavaid dokumente, Kärdla lennujaama direktor Allan Mäll lisas sinna vanad töötõendid ja Hiiu maavanem Riho Rahuoja sümboolse osa maakonna eelarvest ehk mõned mündid
Valmimisjärgus kahekorruseline hoone on Hiiumaa mastaabis muljetavaldavalt suur – esimesel korrusel tuhat ruutmeetrit, teisel sadakond lisaks. Hoones hakkab seisma lennuvälja rajahooldus- ja päästetehnika.
Older rääkis, et ehitajad on graafikust isegi ees ja lubas, et linti saab lõigata juba hilissuvel. Plaanide järgi peaks garaaž valmima alles septembris.
Garaažihoone ehitus on viimane Euroopa Liidu toetatud projekt, millega sel eelarveperioodil Kärdla lennujaama kaasjastatakse. Koos valmiva garaažiga viiakse odavamale maaküttele ka selle kõrval olev abihoone. Lennujaama terminal on maaküttel tänavu veebruarist.
Järgmisel EL eelarve­perioodil 2014–2017 on lennujaamale kavas soetada kaasaegne GPSpõhine täppismaandumisseade, millest lennujaam pikalt puudust tundnud.
Vana garaaž rendile
Kärdla lennuvälja direktor
Allan Mäll ütles, et vana garaaž on amortisatsiooniaja läbinud ega vasta enam kaasaja nõuetele. Garaaž, mis asub väljaspool lennujaama turvapiiret, renditakse septembrist välja, selleks korraldatakse ka avalik pakkumine. “Oleme huvitatud, et vana garaaž tühjalt seisma ei jääks,” kinnitas Mäll. Rentniku valimisel on põhiliseks eelduseks, et tulevase rentniku tegevus funktsionaalselt, esteetiliselt ja ohutusaspektist lennujaamaga kokku sobiks.
Kärdla lennujaam asub Hiiumaal Pühalepa vallas Hiiessaare külas 70 ha suurusel territooriumil. Lennujaam on avatud sise- ja välislendudele kõigil nädalapäevadel.
Kärdla lennurada on kandevõimega kuni 70 tonni, lennuraja pikkus on 1520 m ja laius 30 m.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411