Teisipäev, aprill 23, 2013
 

Kulupõleng nõudis Pärnumaal ohvri

Pühapäeval kella nelja paiku sai häirekeskus teate, et Tori vallas Selja külas on heinamaal põlenud kulu, põlengukoha avastanud naaber leidis sündmuskohalt hukkunud 1926. aastal sündinud põletushaavu saanud naise. Põleng oli selleks hetkeks kustunud ja päästjate abi ei vajatud. Surnukeha saadeti lahangule.
Kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud, sest kulutuli on hävitav ja ohtlik – kulu põletamise käigus on süttinud metsad, see on maha põletanud hooneid ja seeläbi hukkunud inimesi.
Paljud kulupõlengud on alguse saanud lõkkest, mis on tehtud puhastamata pinnasele, lõkkekoht on jäetud ümbrit­semata mittepõleva materjaliga või on lõke tehtud liiga tugeva tuulega. Kindlasti peavad lõkkekohas olema esmased kustutusvahendid ja lõket ei tohi jätta järelevalveta. Kulupõlengute põhjustajaks on ka inimeste hooletus – niitmata jäetud hein, kuluheinale mahavisatud suitsukoni, puruks löödud pudelid. Ka ATV-ga mööda kuiva põldu kihutamine võib lõppeda traagiliselt.
Päästeamet teatas, et pühapäeva hommikuse seisuga on tänavu olnud juba 70 metsa- ja maastikutulekahju. Rohkem kui pooled neist ehk siis 44 juhtusid sel nädalavahetusel, laupäeval-pühapäeval.
Varasematel aastatel on metsa/maastikutulekahjude arv olnud langevas trendis – 2010. aastal registreeriti 1737 metsa/maastikutulekahju, 2011. aastal 1396 ja 2012 aastal 790.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411