Teisipäev, aprill 9, 2013
 

Kas hambaarst on kohustatud osutama abi valutava hamba puhul väljaspool järjekorda?

Kas hambaarst on kohustatud osutama abi valutava hamba puhul väljaspool järjekorda?
Vastab Eesti haigekassa Pärnu osakonna direktor Kaljo Poldov: Kui tervishoiuteenust ei ole võimalik osutada koheselt, on tervishoiuteenuse osutajad kohustatud tulenevalt patsiendi seisundist pidama ravijärjekorda. Vältimatut arstiabi tuleb osutada koheselt. Otsuse, kas tegemist on vältimatut abi vajava olukorraga või mitte, võtab vastu arst, kelle poole pöörduti. Valutava hamba puhul ei pruugi alati olla tegemist vältimatu arstiabi vajadusega. Raviasutuse ravijärje­korra pidamise reeglites võiks kirjas olla, millal teenindatakse hambavaluga patsiente. Üldjuhul leitakse valutava hambaga isikule vaba aeg enne üldist ravijärjekorda. Juhul, kui patsient on nõus ootama, osutatakse teenus tavapäraselt samal päeval.
Küsis HARDA ROOSNA

Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse § 6: Lg 2: Tervishoiutöötaja on kohustatud osutama välti­matut abi oma pädevuse ja tema kasutuses olevate võimaluste piires. Lg. 3: Kohustusliku ravikindlustusega kindlustatud isikule ja temaga võrdsustatud isikule osutatud vältimatu abi eest tasutakse riigieelarves ravikindlustuseks ettenähtud vahenditest.
Allikas: www.terviseamet.ee

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411