Teisipäev, aprill 2, 2013
 

Hiidlased tõid võidukarika koju

Harda Roosna | Hiiu Leht
Laupäeval tegid ajalugu Hiiumaa ja Saaremaa jalgpalli­meeskonnad, kes parvlaeval Muhumaa jalgpalli mängisid. Võitjana väljusid lahingust hiidlased, kes tõid koju tagasi ka võidukarika.
Parvlaeva alumisele tekile rajatud kunstmuruga väljakul peetud heitluses mängisid Kärdla linnameeskonna ja Sörve JK jalgpallurid sadakonna pealtvaataja silme all kaks korda 15 minutit. Kummalgi võistkonnal korraga väljakul viis väljakumängijat ja väravavaht.
Saarlased alustasid, hiidlased võitsid
Kohtumise alguses haarasid juhtohjad saarlased – kolmandal minutil lõi värava Mait Erlenbach. Terve esimese poolaja ei suutnud hiidlased ühtki väravat reali­seerida. Siis tuli paus, hiidlaste kiire nõupidamine ning mängustiili muutus.
Teise poolaja alguses võtsid hiidlased kolmekordse revanši – kolme minuti jooksul kolm väravat. “17. minutil viigistas kõigest 16aastane Heimar Havik seisu, kui ta Janno Johansoni pealelöögile põlve vahele pani. Minut hiljem korraldas taas Havik asju, viies mõne meetri pealt Hiiumaa juhtima. 19. minutil jätsid saarlased Tanel Lipsu värava ees täieliku valveta ning selle kasutas mees suurepäraselt ära, viies hiidlased 3:1 ette,” nii kirjeldab kolme põletavalt tempokat minutit veebilehel
soccer.ee Kärdla LM jalgpallimeeskonna liige Kaspar Elissaar. Neljanda värava vormistas mängu viimasel minutil jalgpalli promomängu idee autor Georg Linkov.
“Kuna kaitsemehed olid suured, mina väike ja kiire, siis kasutasin selle eelise ära,” ütles Heimar Havik pärast mängu.
Laevatekile kujundatud jalgpalliväljakul oli hoopis teine olukord kui tavalisel platsil – palli ei tohtinud lüüa kõrgemale kui 1,2 meetrit ja väljaku keskel olnud postid võisid palli liikumissuunda ettearvamatult muuta. Havik ütles, et kuna tema mängis äärel, siis see ei häirinud, kuid keskmängijate jaoks oli olukord keerulisem. Ta naljatas, et postid mängisid kaasa hiidlaste poolel. Lagi see eest põrgatas saarlaste löödud palli hiidlaste väravasse, kuid see ei läinud arvesse.
Karikas-tulekustuti toodi tagasi
Hiidlaste võistkonnal tuli koju tagasi tuua ka algselt saarlastele mõeldud võidu­karikas – päevakohase tekstiga kaunistatud pulberkustuti.
Võidukarika vormistanud Linkov ütles, et tulekustuti mõte oli see, et saarlased oleks saanud pärast merel peetud jalgpallilahingut
põlemaläinud palli kustutada. Linkov ütles, et kuna nende pall põlema ei läinud, kasutavad nad pulberkustutit võistkonnas ettetulevate tulekahjude kustutamiseks.
Peakohtunik Hergo Tasuja ütles, et mängus läks päris suureks rabistamiseks ja jõumängu oli ka, kuid ta ei hakanud seda väga “ära vilistama”, kuna olukord oli ebaharilik: harjumatult väike plats, madal lagi ja postid keset platsi.
Tasuja, kes on MTÜ Hiiumaa Jalgpall üks eestvedajaid, ütles, et loodab promomängu tulemusena saada jalgpallimängudele juurde uusi fänne-pealtvaatajaid, huvilisi ja miks mitte ka mängijaid. Esimene jalgpalli­lahing peetakse Kärdlas juba aprilli teisel nädala­vahetusel.
Võitjad saalis, kaotajad vööris
Võidukad hiidlased tegid tripi Rohukülla ja koju tagasi Muhumaa söögisaalis, saarlaste leer, ühel mehel põlv verine, põdes kaotust vööribaaris. Saarlased ütlesid, et nad pole küll pettunud, kuid maamängus peavad hästi mängima ja kaotuse tagasi tegema.
Treener Jan Važinski leidis, et kaotuse põhjuseks oli nende mängijate liigne enesekindlus – kuna esimesel poolajal hiidlastelt ühtki väravat ei tulnud, mindi teisel poolajal väljakule liiga rahulikult n-ö võitu vormistama – see enesekindlus kätte maksiski. “Hiidlased vastupidi olid häälestatud väga hästi, tahtmine oli suur ja natuke oli ka õnne – ja tuligi võit,” rääkis Važinski, kes ka Hiiumaal jalgpallurite järelkasvu koolitamas käib.
Järgmine kord minnakse maamängus kokku 21. juunil Kärdlas. Eelmised kaks maamängu on võitnud saarlased. Jalgpall on olenemata mängu tulemusest võitnud igal korral.
Kaks aastat tagasi taastasid kahe saare vutitegelased tava, mille kohaselt suvel üksteiselt mõõtu võetakse.

 

Lisainfo

Algus: Kell 12.30 keset Väinamerd parvlaeval Muhumaa
Tulemus: Hiiumaa – Saaremaa 4:1 (0:1)
Väravad: 17., 18. Heimar Havik, 19. Tanel Lips, 30. Georg Linkov – 3. Mait Erlenbach
Hiiumaa meeskond: Eerik Erk, Marko Lauri, Hendri Tärnu, Imre Riik, Guido Kutser, Heimar Havik, Janno Johanson, Tõnis Koppel, Jaan Tähiste, Stanislav Solodov, Tanel Lips, Taavi Laja, Georg Linkov
Saaremaa meeskond: Priit Suluste, Jüri Põld, Mait Erlenbach, Kustas Kobin, Alari Saar, Ilmar Leimann, Enri Nurmik, Ott Pukk, Karel Kruuser
Peakohtunik: Hergo Tasuja
576 moodulist koosneva jalgpallimuru ehitamiseks laeva autotekile kulus tund aega, ülesvõtmiseks alla poole tunni.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411