Reede, aprill 12, 2013
 

Avies nöögib hiidlasi lennuaegadega

Märtsi keskpaigast on lennuajad Tallinn–Kärdla–Tallinn liinil olnud reisijate jaoks ebamugavalt varased.
Kõik senised väljumisajad on tõstetud tunni aja võrra varasemaks, sama sõiduplaan kehtib 29. aprillini.
Vedajale, ASile Avies need sobivad, sest nii saab ühe lennukiga Jetstream teenindada nii Kärdla kui Kuressaare reise, kuid reisijate jaoks on uus sõiduplaan sobimatu.
Kärdlasse ametiasjus tuli­jad jõuavad siia juba kell 7, asutused aga alustavad tööd kell 9. Nii vara pole avatud ka kauplused-söögikohad ja pole selge, kus tulijad selle kaks tundi veedavad.
Täpselt sama mure on hiidlastel, kes jõuavad Tallinna kella 8ks. Terve tund aega tuleb kusagil ära kulutada, selle asemel, et saaks tunnikese kauem magada ja pealinna reisil virgem olla.
Sama mure on õhtuse lennuga. Seni jõudis Kõrgessaare vallast Kärdlasse tulev maakonnaliini buss täpselt lennujaama bussile, enam mitte.
Varem oli õhtune lend suure­pärane variant nende jaoks, kes ei jõudnud kell 16.20 väljuvale bussile. Nii said nad tööpäeva või näiteks seminari lõpuni kohal olla. Nüüd tuleb lennukile hakata minema veel varem kui bussile.
Maasekretär: Olukord on närune
Hiiu maasekretär Piret Sedrik tunnistas, et olukord on igatpidi närune ja lahendusi otsitakse nädala kaupa. Aviesi tehtud ja maavalitsuse kooskõlastatud muudatuse põhjuse eellooks on see, et tänavu ei piisanud reiside kallinemise riigi eraldatud dotatsioonist, et teha lende varasema sõiduplaani järgi. Kokkuhoiu eesmärgil jäeti märtsis-aprillis ära teisipäevased-kolmapäevased reisid.
Maavalitsus selgitas, et kuna lende on vähem, ei pikendanud Avies Leedust renditud lennukiga enam lepingut ja teenindab nii Kärdla kui Kuressaare liini ühe lennukiga.
Lehe trükkimineku ajaks Aviesilt veel selgitust ei tulnud.
Maasekretär tunnistas, et niisugused muudatused mõjuvad hävitavalt lendude täituvusele,  ta vabandas maavalitsuse nimel ebamugavuste pärast, mis seoses pidevate muudatustega ja sobimatute lennuaegadega kaasnevad ja avaldas lootust, et hiidlased siiski kasutavad võimalust kiireks ja soodsaks ühenduseks pealinnaga.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411