Reede, aprill 26, 2013
 

Argo Tali juhib Kärdla kordonit veel kaks aastat

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Kolmeks kuuks, jaanuari lõpuni ametisse määratud Kärdla kordoni juht Argo Tali jätkab samas ametis veel kaks aastat kuna konkursil uut juhti ei leitud.
Pärast ajutise juhi ametisse määramist mullu novembris korraldas politsei- ja piirivalveamet Kärdla kordoni juhi konkursi, mis ei läinud kõige paremini. Tähtajaks, 31. märtsiks laekus vaid üks sooviavaldus.
Politsei- ja piirivalve­ameti kommunikatsioonibüroo pressi­esindaja Hedy Tammeleht rääkis, et kandideerija ei osutunud sobivaks.
Hiiumaalt sellele kõrgete nõudmistega juhi ametikohale keegi kandideerida ei soovinud.
“Mujalt piirkonnast pärit hea spetsialisti jaoks on kandideerimine keerukam, kuna see nõuab üsna suuri ümberkorraldusi ka isiklikus elus, elukohavahetust ja muud kaasnevat,” oletas Tammeleht.
Tali selgitas, et tema ei kandideerinud ja ebaõnnestunud konkursi järel tehti talle ettepanek jääda kordonijuhi kohale veel kaheks aastaks.
Kokkuleppe lühikest täht­aega põhjendas Tali sellega, et tema pere elab mandril ning Hiiumaale töölekäimine on küllaltki keeruline. “Seda tuleb võtta ajutise lahendusena,” kinnitas Tali.
Lääne prefektuuri piirivalve­büroo Kärdla kordoni juhi tööks on kordoni tööshoidmine: Eesti välispiiri valve ja kaitse, piirikontroll piiripunktides, otsingu- ja päästetööd, ebaseaduslike piiriületuste ennetamine, avastamine ja
tõkestamine ning piiririkku­jate kinnipidamine.
Üks küsimus, millele Tali pidi oma ametisoleku ajal vastuse leidma oli, kas Kärdla ja Haapsalu kordon liita või mitte. Selleks kokku kutsutud töögrupp otsustas, et eraldi jätkamine on praegu mõistlikum. “Kärdla kordonis ja laiemalt kogu Kärdla ühishoones on hea meeskond, mille eesmärgiks on asjad korralikult ära teha,” ütles Argo Tali.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411