Reede, märts 22, 2013
 

USA suursaatkonna kingitused

Evelin Kokkota
Ameerika päevadel Kärdlas toob USA suursaatkond linnaelanikele külakostiks tantsuetenduse ja filmi. Lisaks kingitakse Kärdla raamatukogule raamatuid.
USA koreograafi Cid Pearlmani poolt spetsiaalselt Kärdlas toimuvate Ameerika päevade jaoks loodud tantsuetendust “Kasvuhoone” näidatakse teisipäeval, 26. märtsil Kärdla kultuurikeskuses. Teose looja tuleb ka ise Hiiumaale.
Etendus on 35 minutit pikk, algab kell 14.30 ja on vaatajatele tasuta.
Esmaspäeval, pärast märtsi­küüditamise mälestamist Teises maailmasõjas hukkunud hiidlaste mälestusmärgi juures, algusega kell 20 näidatakse Kärdla linnavalitsuse saalis filmi “Mata mu süda Wounded Knees”.
Mängufilm on valminud Dee Brown´i samanimelise raamatu ainetel ja tugineb teoses aset leidnud sündmustel. Film räägib, kuidas võeti vastu otsuseid, et indiaanlased tuleb oma ajaloolistelt aladelt mujale kolida ning kuidas indiaanlased pidid otsustama, mis oleks ellujäämiseks parim valik. Mängufilm on inglise keeles, inglisekeelsete subtiitritega.
Kuna filmis on vägivaldseid stseene Wounded Knee tapatalgutest, ei soovitanud saatkonna pressiesindaja Evelin Kokkota seda liiga noortele vaatajatele.
Ameerika päevad Kärdlas algavad esmaspäeval, 25. märtsil ja kestavad neljapäevani.
Suursaadik Jeffrey Levine saabub Hiiumaale teisipäeval ja lahkub kolmapäeval. Ta avab teisipäeval Ameerika päevad linnavalitsuse majas Keskväljak 5a asuvas galeriis, annab gümnaasiumi õpilastele üle viktoriiniauhinnad, vaatab ära tantsuetenduse, kohtub Hiiu maavanema Riho Rahuojaga, tutvub halulaeva ehitusega, Hiiumaa haiglaga, külastab Lauka põhikooli, vestleb õpilastega ja lõunatab Lauka kooli sööklas. Lisaks suursaadikule on Hiiumaal veel hulk saatkonna töötajaid, sh ka julgeolekunõunik Josh Weismann, kes kohtub Kärdla linnapea Georg Linkoviga, ja kaitseatašee Geoffrey Wright, kes külastab Kärdla ühisgümnaasiumi ja Käina gümnaasiumi.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411