Reede, märts 15, 2013
 

Tipputõusja tundmatul spordialal

Aivar Kullamaa
Hiidlane Egle Eller-Nabi võitis märtsi algul hõbemedali Arnold Amateur 2013 võistlusel bikini-fitnessis, alal, millest veel hiljuti ei teatud midagi.
Kutse Ameerika Ühendriikides Columbuse osariigis Ohios toimunud Arnold Amateur 2013 võistlusele sai Egle Eller-Nabi tänu sügisel saadud Arnold Amateur Europe võistluste pronksmedalile. Ta on üldse esimene eestlane, kes sellele rahvusvahelisele Arnold Schwarzeneggeri nime kandvale võistlusele kutsuti ja tema hõbemedal oli esimene eestlasele antud medal sel võistlusel. Kokku osales võistlusel 177 bikini-fitnessisti.
Tavaliselt võistleb Eller-Nabi kõige pikemate sportlaste F-kategoorias. Algselt oli ta ka Arnold Amateuril automaatselt F-kategooriasse võistlema pandud, kuid võistluse eel mõõdeti ta pikkuseks 169,5 cm. Sellest tekkis väike segadus, sest Arnold Amateuril on palju osalejaid ja süsteem erinev ning F-kategoorias võistlevad 170 cm ja pikemad sportlased. Nii tõsteti Eller-Nabi viimasel hetkel F-kategooriast E-kategooriasse ümber.
Hõbemedal on suur saavutus ka selle poolest, et vahetult enne võistlusi oli Egle haige, kuid suutis end võistluseks ikkagi parimasse vormi viia.
Kiire edu
Bikiini fitnessiga on Eestis tegeletud kolm aastat, mujal maailmas kauem. “See ongi suhteliselt uus ja fitness-spordi kõige naiselikum ala,” selgitas Egle Eller-Nabi. Kohtunikud hindavad nii võistleja sportlikku kui naiselikku vormi, füüsise üldist välimust ja ilu, aga ka lavalist esitlust.
Eller-Nabi ütles, et talle tundus see spordiala ideaalsena, kuna sobis nii tema harrastuste kui elukutsega. Egle hakkas juba viieaastasena tantsuringis käima, Kärdla koolis õppimise ajal tegeles aktiivselt kergejõustikuga, hiljem Tallinna kolides jätkas tantsutreeninguid ning sai rühmatreeneri tunnistuse.
Bikini-fitnessiga hakkas ta tegelema alles veidi üle aasta tagasi. “Võitsin Eestis fitness modelli konkursi ja mõtlesin siis proovida võistlemist bikini-fitnessis,” meenutas sportlane ja tunnistas, et on väga õnnelik seniste tulemuste üle. “Mul on lühikese aja jooksul olnud au võistelda suurtel rahvusvahelistel võistlustel ja olen tulnud medalitele võistlustel, millele pääsemisest ma aasta tagasi ei julgenud unistadagi.”
Taastumine ja tavarütm
Sportlane rääkis, et kui jõuab tagasi koju mõnelt võistluselt, püüab uuesti tagasi saada treeningute rütmi, teeb iga päev trenni lisaks rühmatreeningutele, mida ta juhendab ning loomulikult jälgib toitumist. Ka jõusaalis tuleb tööd teha, sest spordiala areneb Eestiski sinnapoole, et lihtsalt ilusad ja saledad tüdrukud ei võida enam. Veel peab ta vajalikuks korrigeerida oma lavalist liikumist ja poseerimist.
Kuu aja pärast hakkab ametlik võistlushooaeg, esimene peetakse Ukrainas. Kindlasti saab Egle Eller-Nabi näha võistlemas Eesti kohalikel kulturismi- ja fitnessivõistlustel, aga ka Balti Matšil. Hooaja lõpetab ta mais Euroopa MV-l, sügisel on ees MM ja Arnold Classic Europe.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411