Teisipäev, märts 19, 2013
 

Riin Viigipuu tubli saavutus

Erakogu
Žürii jagas 9.–10. märtsil Tartus Eesti bioloogiaolümpiaadi diplomeid. Kärdla ühisgümnaasiumi õpilane Riin Viigipuu (18) võitis 11. klasside arvestuses teise koha.
“See tulemus tähendab mulle palju, kõige olulisem on see, et üldarvestuses olin kaheksas ning kümne esimese seast valitakse kandidaadid rahvusvahelisele olümpiaadile, kes pääsevad valikvõistlusele,” ütles Riin Viigipuu. Ta selgitas, et tema jaoks on väga oluline valikvõistluse juurde käiv koolitus.
Tütarlapse juhendaja, Kärdla ühisgümnaasiumi bioloogiaõpetaja Kersti Lüsi ütles, et ta on õnnelik õpetaja kuna tal on nii hea õpilane: “Kui aus olla, nõuab see ikka päris palju lisatööd nii õpilaselt kui õpetajalt. Riin on selles mõttes täiesti haruldane, et tal on tohutu töövõime ja tahe vaikselt edasi pürgida.”
Saavutus on seda väärtuslikum, et valdavalt jagasid kolme vanuseklassi, 10., 11. ja 12. kl diplomid omavahel Hugo Treffneri ja Tallinna reaalkooli õpilased, ühe pälvis ka Tallinna Prantsuse lütseumi gümnasist ja ühe Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilane.
Tulemuse tõi suur lisatöö
Riin Viigipuu meenutas, kuidas ta käis kuuendas klassis esimest korda bioloogiaolümpiaadil ja see hakkas talle meeldima: “Kui tagasi tulin, küsisin klassijuhatajalt, millal jälle saab olümpiaadile minna. Tollal ei teadnud ma isegi seda, mida tähendab sõna bioloogia.” Tütarlaps, kellele loodusõpetus juba siis meeldis, sai õpetaja Lüsilt teada, et bioloogia kui õppeaine tuleb alles seitsmendas klassis. Nii läks ta raamatukogusse, laenutas 7. klassi õpiku ja õppis ise.
Õpetaja rääkis, et eriti sihikindlalt hakkas Riin Viigi­puu bioloogiaga tegelema 10. klassi alguses. Kuna 10. klassis seda ainet õppekavas ei ole, pidid nad hakkama õppima gümnaasiumi materjali. Põhjuseks ka see, et bioloogiaolümpiaadil on kogu gümnaasiumiosal üks, ühine töö.
Lisaks kooliprogrammile on Riin juba teist aastat võtnud Tartu ülikooli teaduskooli kursuseid, mis on küllaltki keerulise sõnastusega konspektid. “Nii me siis sageli uurime koos, mis üks või teine sõna tähendab. Ma usun, et ei eksi kui ütlen, et Riin tegeleb bioloogiaga iga päev, kord või paar päevas käib ta minu käest ka midagi küsimas. Mõnikord käib Riin ka minu juures kodus ja siis me arutame vanu olümpi­aadiküsimusi või muid ülesandeid kohe mitu tundi järjest.”
Eesti võistkonna üks kandidaatidest
Kümme Eesti parimat bioloogiatundjat, sh ka Riin Viigipuu nimetati 24. rahvusvahelise bioloogiaolümpiaadi Eesti võistkonna kandidaatideks.
Juhul kui Viigipuu on edukas IBO võistkonna kandi­daatide valikvõistlusel, mis korraldatakse 14.–18. aprillini Tartu ülikooli õppejõudude kaasabil, seisab tal tänavu 14.–21. juulini Bernis, Šveitsis veel ees rahvusvaheline jõuproov.
Õpetaja Lüsi ütles, et tema suurim soov on, et Riin pääseks sellesse seltskonda, keda rahvusvahelistele võistlustele ette valmistatakse, kuna neid õpetavad eelnevalt neli päeva Tartu parimad spetsialistid parimates laborites. Samas kahtles ta, kas Riinul sel aastal veel õnnestub edasi pääseda, kuna valimis on palju 12. klassi õpilasi. Õpetaja usub, et suure kogemuse saab tema õpilane edaspidiseks kindlasti.
“Loomulikult nõuab see minult ka pidevat enesetäiendamist, aga see on tore, kui on õpilane, kes küsib ja huvi tunneb. Tänagi ootan teda enda juurde, et koos vaadata üle lõppvooru küsimused. Vaatamata sellele, et kulutasin nende uurimisele terve reede ja laupäeva õhtu, pean tunnistama, et ei ole kõigis vastustes ikka päris kindel. Eks me siis Riinuga arutame,” rääkis õpetaja Lüsi pühapäeval. Eile, kooli­vaheaja esimesel päeval rääkis Riin, et saavad jälle õpetajaga kokku.
Eelmisest sügisest on Riin Viigipuu Eesti ornitoloogiaühingu liige, sügisesel kooli­vaheajal käis ta Kablis linde rõngastamas.
Üleriigilistel bioloogia­olümpiaadidel on tema varasemad saavutused:
6. klassis kuues koht; 8. klassis kümnes, sh teooriavoorus esikoht, 9. klassis kuues koht, 10. klassis kolmas ja nüüd,
11. klassis teine koht.
Riin Viigipuu on tubli ka teistes õppeainetes, kooli­vaheaja lõpus osaleb ta emakeeleolümpiaadi
lõppvoorus.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411