Neljapäev, märts 28, 2013
 

Poisi juures meenutati küüditatuid

Helja Kaptein | Hiiu Leht
Esmaspäeval toimus Kärdla kirikus mälestusteenistus, millega meenutati 1949. aasta  märtsiküüditamise ohvreid. Mälestusmärgi “Poiss tuli koju” juures süütasid kokkutulnud küüditatute mälestuseks 270 küünalt.
267 hiidlast viidi oma kodudest tol külmal märtsipäeval, Eesti noorim küüditatu, kolmepäevane Anne Ojaäär koos ema ja vennaga saadeti veidi hiljem neile järele. Pildi esiplaanil asetab küünalt mälestusmärgi juurde noorkotkas Tanel Klee, taamal Hiiumaa kodutütred.
Vabadusvõitlejate ja represseeritute Hiiumaa ühenduse esinaine, Venemaal Krasnojarski krais sündinud Vilma Tikerpuu rääkis, et mälestuspäeva tuleb juba seetõttu tähistada, et ei meie ega meie lapsed ja lapselapsed ei peaks seda kunagi enam üle elama ning meie noored saaksid elada ja kasvada omal maal, ilma repressioonide, võõrvõimu ja hirmuta.
“Küünaldesäras mälestusmärk oli südantliigutav pilt. Ma arvan, et kui inimesed, kelle mälestuseks küünlad süüdati, oleksid saanud seda näha, oleksid nad rahule jäänud,” ütles Hiiu maa­vanem Riho Rahuoja.
Mälestusteenistusel osales ka USA suursaatkonna julgeolekunõunik Josh Weismann ja Kärdla linnapea Georg Linkov.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411