Neljapäev, märts 28, 2013
 

Muuseumi maailma avastama

Sõru muuseumis jätkub Eesti kultuuri­pärandi aasta haridusprogramm “Hiiu suurkujud”, mida käisid uudistamas Kõrgessaare lasteaia Vigri mudi­lased.
Lapsed vaatasid ja katsusid ajalooliste hiiu puulaevade mudeleid, arutlesid vildist tegelusvaibal mängides laevaehitajate ja kalameeste üle, õppisid ära tundma kala­sabamustrit ja said kiikriga merele vaadata. Palju elevust tekitas meremeeste kõnnaku, tervituste ja laevajuhtimiskäskude harjutamine. Koju kaasa võeti eaka purjelaeva Alar värvimise töölehed.
Tänavuse pärandiaasta hüüdlauseks on “Pärijata pole pärandit!”. Vanu hiidlasi, nende laevaehitamise-, meresõidu- ja kalapüügioskusi on vaja tutvustada mitte ainult Hiiumaa kooliõpilastele, vaid kindlasti ka lasteaialastele. Siiras huvi ja vaimustus säravates silmades näitas, et väikestele hiidlastele on meremaailmas tegutsenud hiiu suurkujud heaks eeskujuks.
Tore, et Vigri lasteaed kasutas muuseumi kui huvitavat mitteformaalse õpikeskkonna võimalust.
Hea võimaluse Sõru muuseumi ja merekeskuse külastamiseks ning purjelaeva Alar renoveerimisega  tutvumiseks andis lasteaiale keskkonnainvesteeringute keskuse toetatud projekt “Meremaailma avastamas”. See teema seostus ka maailmameredel seilanud hiidlaste ja nende ehitatud laevadega muuseumi haridusprogrammis.

HELVE RUSSAK
Sõru meremuuseumi
direktor

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411