Reede, märts 22, 2013
 

Maavanem viitab jäätee ohtudele

Hiiu maavanem Riho Rahuoja keelas teisipäevast jäälemineku, et juhtida tähelepanu ohule, mis kasvab paljude autode jäälemineku ja mereveetaseme suurte kõikumistega.
Esmaspäeval andis maavanem välja korralduse, millega keelas Hiiumaa haldusterritooriumiga piirnevale merejääle ja avalikult kasutatavate veekogude jääle mineku teisipäevast, 19. märtsist.
Hiiu Lehele ütles maavanem, et võttis sellise otsuse vastu, kuna tal oli suur mure, et mereveetaseme langus ja sellest tingitud laevaliikluse halvenemine toob kaasa autode massilise tungi jääteele.
“Ma ei oleks saanud öösel magada kui ma poleks midagi ette võtnud,” nentis Rahuoja.
Jääkate muutub ohtlikuks
Enne korralduse vastuvõtmist palus maavanem teemeister Raivo Kibuspuul minna jääolusid kontrollima.
Maavanema sõnul avastas teemeister mitteametliku jäätee piirkonnas kaks ohtlikku kohta: 8 km kaugusel rannast on pragu ja Rukkirahu juures sulatab päike intensiivselt adru- ja mudaga segunenud jääd. Ka võib mereveetaseme langusega tekkida mere jääkattesse autorataste all ettearvamatult käituvaid kohti.
Teiseks põhjuseks, miks jäälemineku keeldu vaja, oli teedemeeste soov panna mitte­ametliku jäätee otstesse keelavad sildid ja maavanema korraldus andis selleks aluse. Selleta poleks hoiatussilte panna saanud.
Rahuoja kinnitas, et kedagi jäälemineku eest karistama ega kinni panema ei hakata.
Saime veast aru
Maavanema poolt esmaspäeval kehtestatud üleüldine jääleminekukeeld põhjustas segadust, kuna hakkas kehtima väga lühikese etteteatamisajaga ja sisuliselt keelas ka talvise kalapüügi.
MTÜ Hiiukala FB lehel kommenteeriti, et maavanem andis kalameestele võrkude merest väljatoomiseks vaid pool päeva.
Rahuoja ütles, et sai üsna kiiresti oma veast aru ja parandas selle, lubades jääleminekut kalapüügi ja harrastusliku libedasõidu harjutamise eesmärgil maismaast kuni 1,5 meremiili kaugusele.
Uue korraldusega selgitas maavanem, et esmaspäevane piirang oli välja antud selleks, et ohjata massilist liiklust Rohuküla ja Heltermaa vahelisel jääl.
“Kui üle jää käib kümme autot, siis ehk midagi ei juhtu ja tõenäosus, et juhtub, on sama suur kui miljonivõit, aga mida rohkem autosid on jääl, seda enam see tõenäosus suureneb,” nentis maavanem.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411