Reede, märts 1, 2013
 

Kuriste kiriku remont jätkub

Muinsuskaitseamet teatas millised pühakojad saavad tänavu samanimelisest programmist toetust  kinnismälestiste, valdavalt hoonete konserveerimiseks, restaureerimiseks või optimaalsete säilitustingimuste tagamiseks.
Jätkub 2011. aastal põhjaliku uuenduskuuri läbinud Käina vallas asuva Kuriste kiriku remont. Kellatorni restaureerimist toetas programm 142 000 euroga ja kiriku nurgatornide restaureerimist ligi 4000 euroga.
Hiiumaa preester Aabraham Tölpt ütles, et tööd algavad kevadel ja peaks valmima sügiseks. Väga suur töö on kellatorni remont, kui need tööd tehtud, on vaja hakata kiriku aknaid restaureerima. “Oleme Dan Lukasega rääkinud, et ehk saame teha seda Hiiumaa ametikooli õpilaste abiga ja jupikaupa, vastavalt sellele, kuidas raha saame,” selgitas Tölpt.
Saaremaal toetab programm Pöide kiriku katuse avarii­restaureerimist, Püha kiriku avariilise torni demonteerimist ning Kuressaare kiriku kellatorni fassaadi restaureerimist.
Tänavu laekus mälestiste omanike poolt kinnismälestiste avarii-restaureerimistoetuste saamiseks 223 nõuetele vastavat taotlust. Amet määras mälestiste omanikele restaureerimistoetusi enam kui 546 000 euro suuruse summas.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411