Reede, märts 8, 2013
 

Kooliteatrite päeval viis etendust

Tänavusel kooliteatrite päeval astub üles neli truppi viie etendusega.
Laupäeval, 9. märtsil kell 11 algab maakondlik kooliteatrite päev kogunemisega Kärdla kultuurikeskuses.
Koos liigutakse sealt Kärdla nukuteatrisse, kus vaadatakse päeva esimest etendust “Salapärane loom hipopotamus”.
Nukuteatrist liigutakse tagasi keskväljakule kultuurikeskusesse, kus Käina kooliteater esitab lavaloo “Vares Villemi reis maailma otsa ja tagasi”, mis kestab 20 minutit.
Seejärel etendab üks Kärdla nukuteatri truppidest kultuurikeskuse kinosaalis kümneminutilise “Sõnade putukad suminal lendavad”.
Seejärel on kontsertsaali lava Palade põhikooli teatritrupi päralt. Nemad toovad lavale “Kevade, oh kevade”. See etendus kestab pool tundi.
Nende järel on laval taas Kärda nukuteater etendusega “Mütsikaupmees”.
Kärdla nukuteater toob lavale koguni kolm etendust “Salapärane loom hipopotamus”, “Mütsikaupmees” ja “Sõnade putukad suminal lendavad”.
Korraldajad ütlesid, et ootavad rohkelt publikut ning selgitasid, et etendused algavad siis, kui esinejad laval ja publik saalis on end hakkama seadnud.
Tänavuse teatripäeva žüriis on Hiiu maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Ermo Mäeots, Emmaste põhikooli direktor ja emakeeleõpetaja Ruti Nõmm, Emmaste noortekeskuse juhataja Kaie Pranno, Kõrgessaare valla teatritrupi juhendaja Velli Barinov ning Viivi Metslaid  Eesti harrastus­teatrile liidust.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411