Reede, märts 15, 2013
 

Jääteepettus

EMHI jääkaart näitab, et Hiiumaa ja mandri ning Hiiumaa–Saaremaa vahel on korralik kinnisjää. Jääkatte paksuseks on seal märgitud vaid 10–25 cm, samal ajal kui Pärnu lahe jää paksuseks on koguni 65–70 cm. Tekib küsimus, miks need numbrid nii erinevad on – on ju külmakraade priskelt jagunud ka Hiiumaale.
Taimi Paljak EMHi ilmaprognooside osakonnast ütles otse välja, et need numbrid, mis käivad Hiiumaa ümbruse jääkatte kohta, ei vasta tõele. Paljak selgitas, et jääkihi paksuse kohta annab EMHile andmeid maanteeamet ja tegelikkusest märksa väiksemad numbrid on kaardile märgitud kokkuleppel maanteeametiga, “kuna Hiiumaa jääteed ei ole õnnestunud avada”.
Hiljuti rääkis üks tuttav, et on oma Volkswagen Saraniga üle jää mandril käinud juba viis korda. Viimati puuris ka neli prooviauku. Kõige õhemas kohas sai ta jääkatte paksuseks 22 cm.
Kui aga küsida teedemeestelt, miks nad tänavu nii vara pillid kokku pakkisid ja teatasid, et Hiiumaale sel aastal ühtki jääteed ei tule, on vastuseks vaikus. Ka jääluure andmeid ei ole nad nõus jagama, sest siis tuleks nende vale välja.
Ja ometi oleks saare ettevõtjatele, kel talvised kassad väikesed või suisa olematud, kulunud ära jäätee uudistajad, kes ka oma raha oleks saarele toonud. Oleksime oma jääteega pääsenud ehk ka menusaatesse Top Gear. Nüüd naudib seda rahvusvahelist reklaami Läänemaa.
Või ehk lugesid meie tublid jääteemeistrid seekord neid eurosid, mis laevafirmal oleks jäätee avamisel saamata jäänud?

 

Sildid:

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Pets

  Jätke seekord nüüd küll SLK välja. Kui ikka muidu pole võimalust kuidagi süüdistada siis teemeestele pistise andmine an ikka jaburduse tipp.

   
   
   
  • Isegi hiidlased ise teevad hiidlastele ära :D

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411