Reede, märts 1, 2013
 

Hundijahihooaeg läbi

Eile lõppes hundijahihooaeg. Kui jahimehed eile õhtuks veel mõnd susi ei tabanud, jääbki seekordseks saagiks kaks hunti. Esimese, isahundi tabas Karli Kattel 4. detsembril Kõpus Rebastemäe kandis, emahunt lasti 20. jaanuaril Kõpu poolsaarel asuva Hirmuste küla lähedalt.
Esialgu andis keskkonnaamet Hiiumaa jaoks välja kolm hundilaskmisluba, veebruaris veel kolm. Nüüd paistab, et suurem osa lubadest jääb realiseerimata.
Tahkuna jahiseltsi juhatuse esimees Harri Kattel rääkis, et hundijälgi on nähtud Tahkuna poolsaarel looduskaitsealal, kus jahti pidada ei tohi.
Keskkonnaameti jahinduse spetsialist Ivar Marlen kinnitas, et teab Tahkuna hundijälgedest, kuid teadmata suunas on kadunud neljapealine hundikari, kelle jälgi kogu aeg saarel nähti. “Jahimehed on metsades hunte otsides kõvasti kütust põletanud, isegi tööpäeviti, aga leidnud pole kedagi,” ütles Marlen. Tema sõnul on samamoodi Saaremaa jahimehed kaotanud silmist kaheksapealise hundikarja, kelle jälgi saarel nähti. Marlen oletas, et ehk on hundid mööda jääd saartelt ära läinud. Sel juhul oleks eesmärk, Hiiumaale üks hunt, täidetud, leidis ta.
Harri Kattel aga ütles, et ei tea ühtegi inimest, kes oleks näinud hunte või nende jälgi üle jää saarelt  lahkumas.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411