Reede, märts 15, 2013
 

Bussipiletite hinnad tõusid – miks just 1 euro võrra?

Hiiu Lehe poole pöördus bussireisija, kes palus selgitust, miks parvlaevapiletite hinnatõusu järel lisandus Hiiumaa–Tallinna liini bussipiletitele just 1 euro, kuigi parvlaevapilet kallines vähem.  Nii maksab Kärdla–Tallinna bussipilet varasema 12 euro asemel nüüd 13 eurot. Sama suur on piletihinna tõus ka juhul, kui bussireisijal on õpilase soodustus ja ta sõidab näiteks ainult Haapsallu.
ASi GoBus juhatuse esimees Enn Randmaa ütles, et hinnatõusu tingisid reisijate ja busside üleveo hinnatõus parvlaeval.
Reisijapilet kallines saare­elaniku jaoks 22, mandri­inimese jaoks 44 senti. Bussi ülevedu maksab 2.20 võrra rohkem.
Täpselt üheeurost hinnatõusu põhjendas Randmaa sellega, et kaugliini bussi­piletite hinnad on kavas viia lähitulevikus üheeurosele intervallile st, et bussipiletite hinnad oleksid täiseurodes. “Bussipargi uuenemine ja bussijuhtide suurenenud palganõudmised mõjutavad ka tulevikus piletihindasid,” nentis Randmaa.
Bussireisija, kes soovib üheeurost hinnalisa vältida, võib osta bussipileti sadamani ja järgmisest sadamast edasi. Ülesõiduks aga soetada sadama­kassast parvlaevapileti.
Saaremaal, kus mandrireise teeb rohkem bussifirmasid ja konkurents tihedam, oli bussi­pileti hinnatõus nii mõnegi bussifirma puhul väiksem.
Nii näiteks on bussifirma Sebe kodulehel kirjas, et tulenevalt parvlaevapileti hinnatõusust korrigeeriti Tallinn–Kuressaare ja Tartu–Kuressaare bussipiletite täispileti hinda vaid 20 sendi võrra.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411