Teisipäev, veebruar 26, 2013
 

Teeneteplaat aukonsulile ja dirigendile

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiu maavanem Riho Rahuoja tunnustas maakonna teeneteplaatidega dirigent Toomas Paapi ja Eesti aukonsulit Leedus Virginijus Biskyst.
Toomas Paap (61) pälvis maakonna teeneteplaadi number 14 puhkpillimuusika arendamise eest Hiiumaal, selle eest, et ta taastas saarel puhkpillimängu traditsiooni ja asutas siin taas puhkpilli­orkestri, aga ka selle eest, et Hiiu saarel toimuvad mitmendat suve üle-eestilised puhkpillipäevad.
“Ma tänan selle suure autasu eest ja loodan, et puhkpillimuusika kõlab Hiiumaal veel kaua kaua,” ütles Toomas Paap autasu vastu võttes.
Virginijus Biskys (67) pälvis maakonna teeneteplaadi number 15. Õpetajate pere­konnas sündinud Biskys õppis arstiks, tema abikaasa ja lapsed on samuti arstid. Ta on sellele erialale pühendanud kogu oma elu ja arendanud välja suurepärase haiglakompleksi, kus raske tervisekahjustuse saanud inimesed taas elule ja jalule aidatakse. Seda haiglat on tunnustatud ka rahvusvahelisel tasemel, Biskys on aidanud rehabilitatsiooni alal koolitada ka Hiiumaa haigla töötajaid. Ta on väga suure kultuurihuviga ja seepärast panustanud märkimisväärselt selleks, et teoks on saanud kümned Hiiumaa kunstnike näitused Leedu Vabariigis. Ta on Eesti, aga võib öelda ka, et Hiiumaa aukonsul Leedus.
“See on mulle väga suur au võtta vastu niisugune suur autasu ja tunnustus,” ütles Biskys. Ta õnnitles kõiki Eesti Vabariigi 95. iseseisvuspäeva puhul nii enda kui Eesti suursaadiku Leedus Toomas Kuke ja eelmise Leedu suursaadiku Eestis Antanas Vinkuse poolt.
Tänavu esitati maakonna teeneteplaadiga tunnustamiseks kümme nominenti.
Kaitseliidu autasud andsid üle pealik Mart Reino ja instruktor Taimo Juhe. Teenetemedalid said Ülo Tuisk, Pille Paulus ja Tõno Tammeveski.
Naiskodukaitse aasta naiseks valiti Pille Paulus. Naiskodukaitse keskjuhatus tunnustas eeskujuliku teenistuse eest Tiia Kaili ja Ülle Vaga, Heli Tuisk pälvis Liilia risti viienda klassi ja Karin Rünkorg Liilia risti neljanda klassi.
Aastapäevakontserdi suur­üllatajateks olid festivali Hiiumaa Homecoming igasuvised esinejad, pianist Ksenia Bashmet ja oboemängija Dmitri Bulgakov. Suurepärases kvaliteedis esines päevakohase hümni ja lauludega Hiiumaa
kammerkoor.
Aastapäevapeo korraldasid koos Hiiu maavalitsus, Kärdla linn ja Kaitseliit.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411