Teisipäev, veebruar 26, 2013
 

Rookopli tänav saab korda

Kärdla linn saab tänavu täiendavalt 470 000 eurot teehoiuraha, millega tehakse korda Rookopli tänav ja osa Sadama tänavast.
Kärdla linnavalitsuse arengu- ja majandusosakonna juhataja Kaidi Nõmmerga ütles, et eraldatud summa eest on plaanis rekonstrueerida Rookopli tänav alates Käina maantee ringist kuni Tiigi tänavani, Rookopli tänav Valli tänava algusest kuni Sadama tänavani ja Sadama tänav Rookopli tänava ristist kuni Posti tänavani. Rekonstrueerimine on kavas koos kõnniteede ja tänavavalgustuse ehitusega.
Nõmmerga märkis, et aastaid on linnal kulunud teede-tänavate korrashoiuks rohkem kui riik selleks eraldanud. Nii näiteks andis riik 2011. aastal Kärdlale kohalike teede hoiuks 49 355 eurot, kuid sama aasta kulud Kärdla teede suviseks ja talviseks hoolduseks olid 78 373 eurot. Mullu eraldas riik 68 311 eurot, suviseks ja talviseks hoolduseks kulus aga 142 755 eurot.
Tänavu eraldab riik 101 277 eurot ning suviseks ja talviseks hoolduseks kulub 115 538 eurot. Lisaks sellele eraldas riik nüüd sihtsuunitlusega 469 896 eurot, millega on võimalik teha suuremaid teetöid.
Suviste ja talviste hoolduste summad tulenevad Kärdla linnavalitsuse ja ASi Eesti Keskkonnateenused vahel sõlmitud Kärdla linna teede ja tänavate hooldustööde hankelepingust.
Tänavu alustas riik omavalitsuste sihtotstarbelist toetamist nende teede­lõikude osas, kus on tekkinud täiendavad kulutused seoses neid läbiva riigimaanteedelt või sadamaühendustelt tuleva transiitliiklusega, või muu kohalikele teedele rakenduva täiendava koormusega.
Kärdla kirjutas vastava taotluse, mis rahuldati kogu küsitud summa ulatuses.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411