Teisipäev, veebruar 26, 2013
 

Ralli kiireima hiidlase eriauhinna võitis Martin Juhe

Eike Meresmaa
Rahvaralli Hiiu Talv 2013 rajale läks 66 ekipaaži, kellest ralli lõpetas 64 – kaks katkestasid, üks rajalt väljasõidu ja teine tehnilise rikke tõttu.
Hiidlaste seitsmest ekipaažist sõitis end pjedestaalile kolm ning eriauhinna “Kiireim hiidlane” sai ettearvatult Martin Juhe.
Kokku sõideti seitse katset, mis toimusid vaheldumisi Salinõmme jääl, Kukkal ja Hiiessaares. Karikaid jaotati seitsmes kategoorias: naised, Moskvich liiga, J18 (noored), SU ehk nõukogudeaegsed tagaveolised masinad,
2W väike, 2W suur ja 4WD.
Üldvõitude kõrgemail astmetel võidutsesid neliveolised masinad. Esikoha võitsid Aiko Aigro ja Marko Koosa (S.M.A Racing) masinal
Mitsubishi Lancer, Evo VI.
Teisele kohale jäänud Rain Rannala ja Simmo Nestor kaotasid neile kõigest 8,9 sekundiga. Rannala-Nestor sõitsid Mitsubishi Lanceril, Evo IX.
Kolmandaks platseerusid Are Uurimäe ja Tanel Paut masinaga Subaru Impreza STI, nemad kaotasid võitjale 46 sekundiga.
Hiidlastele Moskvich liiga võit
Hiidlastest said kõrgeima koha Alma Racing Teami sõitjad Martin Juhe ja Rain Juhe, kes oma IZ 2715ga võitsid Moskvich liiga klassi. Nende edu teise koha ees oli tervelt 1 minut ja 18,4 sekundit. Hiidlastest olid veel tublid Raido Rehepapp ja Rein Tikka masinal VW Golf, kes tulid teisele kohale noorte­klassis, jäädes esikohast maha vaid 39 sekundiga.
Kolmandatena lõpetasid SU klassis Marko Eespakk ja Jorven Kurba masinal AZLK 2140. Nende kaotus klassi võitjale oli 49,5 sekundit.
Publikut jagus pea igale ligipääsetavale teelõigule ning seetõttu oli ka väljasõitude pärast katkestajaid vaid üks – publik tõttas alati võistlejatele appi.
Korraldaja Argo Nurs kiitis rallipublikut korralikkuse ja hea tahte eest oma kodukant puhtana hoida ning oma prügi ja sodi endaga kaasa võtta.
Rallipäev lõpetati Kärdla kultuurikeskuses suurejoonelise auhinnatseremooniaga, kus jagati 42 karikat ja rohkelt erinevaid auhindu. Samuti loositi pjedestaalile mittepääsenute vahel välja neli loosiauhinda ürituse sponsorite poolt.
Hiiu Talv 2013 rahvaralli toimus sel aastal esmakordselt ning sellel osales 66 ekipaaži Eesti eri paigust.
Tegemist oli rahvaralli karikavõistluse teise etapiga, mis hõlmas ka Eesti Autospordi liidu karikavõistlust, Moskvich Liiga karikavõistlust ja SU klassi karikavõistlust.
Ürituse peakorraldajaks oli MTÜ Hiiu Ralli, mille taga peituvad Argo Nurs, Sven Heinlaid, Arvo Arula, Martin Juhe ja Kristjan Ojasoo.
EIKE MERESMAA

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411