Teisipäev, veebruar 5, 2013
 

Muuseumile määrati kohusetäitja

Eile esitles maavanem Riho Rahuoja Hiiumaa muuseumi direktori uut kohusetäitjat Margarita Sokolovat, kelle määras ametisse kultuuriministeerium.
Muuseuminõukogu 13. detsembri koosolekul olid Hiiu maavanem, kultuuriministeeriumi esindajad Anton Pärn ja Marju Reismaa ning Hiiumaa muuseumi töötajad kokku leppinud, et jaanuaris koostatakse uue direktori ametikoha täitmiseks konkursitingimused. Jaanuaris võeti konkursi­tingimuste koostamine päevakorrast maha ning veebruarist määrati kuueks kuuks, kuni septembrini ametisse seni ministee­riumis töötanud Sokolova.
Kultuuriministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Ave Toots-Erelt väitis, et Sokolova ametisse­määramise põhjuseks on praeguse Hiiumaa muuseumi direktori kohusetäitja Hille Vesingi soov esimesel võimalusel pöörduda tagasi oma põhi­ülesannete juurde.
“Kuna konkursi läbiviimine võtab aega, siis sai otsustatud, et vahepealseks ajaks, mil leitakse konkursiga uus direktor, täidab direktori kohuseid tähtajaliselt kultuuriministeeriumi arendus- ja personaliosakonna töötaja Margarita Sokolova,” selgitas Ave Toots-Erelt.
Läänemaa muuseumi on direktori kohusetäitja Ülo Kalm juhtinud kaks aastat ja viis kuud. Kalm ütles, et saab ametist priiks, kui Läänemaa muuseum on reorganiseeritud sihtasutuseks, millele juhataja valimiseks korraldatakse konkurss.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411