Teisipäev, veebruar 12, 2013
 

Maavanem liitus Reformierakonnaga

Hiiu maavanem Riho Rahuoja (55) sai Reformierakonna liikmeks tosin päeva tagasi, 31. jaanuaril.
Rahuoja ütles otsust põhjendades, et ettepanek Reformierakonda astuda tehti talle koos ettepanekuga saada Hiiu maavanemaks, aga teda ei survestatud selleks. “Ütlesin toona, et vajan mõtlemisaega ja erakonda mittekuulu­mine ei saanud takistuseks asumisel maavanema kohale,” selgitas Rahuoja.
Maavanem lisas, et tema järelemõtlemisaega ei piiritletud ja oli tema enda otsus avaldus just nüüd esitada: “Mõjutas seda otsust debatt riigikogus, leian, et kõigil on lihtsam, kui asjad on selged.”
Ta arvas, et suurt midagi poleks juhtunud ka siis, kui ta poleks erakonda astunud ning Reformierakonda kuulumine ei mõjuta tema kui maavanema tegevus- ja arvamusvabadust. “Riigiametnikuna pean ma olema nagunii lojaalne valitsevale koalitsioonile. Kuulumine erakonda pigem avardab minu võimalusi sekkuda riigi poliitilistesse otsustusprotsessidesse.”
13 aastat sotsiaalministeeriumi asekantslerina töötanud Rahuoja ütles, et on teinud koostööd kõikide parlamendierakondadega ja töötanud koos erinevatest erakondadest ministritega, kuid Reformierakond on oma vaadetelt talle kõige sümpaatsem.
Rahuoja oli kahe kuu jooksul viimane parteitu maa­vanem pärast seda, kui Ida-Viru maavanema Riho Breiveli tööleping mullu 30. novembril lõppes.

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411