Reede, veebruar 1, 2013
 

Loojahingele kingiti pink ja medal

Helja Kaptein | Hiiu Leht
“Lea Sibul-Poola Kärdla nukuteatri loojahing” – niisugune tekst on teatri asutajale ja kunstilisele juhile, UNIMA Eesti auliikmele pühendatud pingi nimesildil.
Seda, kuidas esmaspäeval kinnitati silt Kärdla nukuteatri asutaja, kunstilise juhi ja lavastaja Lea Sibul-Poola nimelisele pingile, oli tema koduteatri ukse ette kogunenud tunnistama oma pool­sada inimest, kelle hulgas nii Hiiu maavanem kui Kärdla linnapea.
“Suur huvi näitab, et paljud meist usuvad, et nukud on elus ja neil on oma hing,” ütles pingi avamisel Kärdla linnapea Georg Linkov ja lisas, “Selle ilusa müüdi on meisse istutanud Lea.”
“Suvel lapsi oodates mõtlesin, et nukuteatri ees võiks olla pink, kus istuda. Seda poleks ma uskunud, et siia ka minu nimi pannakse,” oli aktiivne harrastusnukuteatri viljeleja ja kogenud nukumeister üllatunud.
Sibul-Poola ütles, et on tänulik oma abikaasale, kadunud Uno Poolale, kes ta Hiiumaale tõi. 84aastane vanadaam on Hiiumaal elanud ja Kärdla nukuteatrit vedanud 1997. aastast.
UNIMA Eesti keskuse presi­dent, nuku- ja noorsooteatri direktor Meelis Pai andis Lea Sibul-Poolale üle UNIMA medalitest kõige suurema – käelabasuuruse ovaalse taiese.
Pai tänas medali saajat Eesti nukuteatri traditsiooni hoidmise ja Kärdla nukuteatri elushoidmise eest.
“Annaks jumal neid inimesi rohkem, kes suudaksid just väikestes kohtades pakkuda sellist kunstielamust ja see­läbi kaasata noori,” ütles Pai.
Ta lisas, et näeb esimest korda teatrijuhti, kes teab ka publiku hulgas olevate inimeste nimesid. “Sellised inimesed on nagu ema ja isa, kes annavad sulle kaasa oskused tulevasele teele – kuidas sa tänad ja tunnustad neid?” küsis Pai ning leidis, et just sellised väikesed meeldejäävad hetked nagu Lea pingi avamine ongi kõik üks suur tunnustus.
Kärdla linnapea sai Pailt toetuse eest nukuteatrile “teatripisiku” kujulise rahakarbi. Seemneks lasi Pai sinna ka Tallinna nukuteatris vermitud nukuteatri mündi.
Kärdla nukuteatri vabatahtlik toetaja Arnold-Aare Kivisikk kinnitas vaatajate aplausi saatel pingile sildi.
Luuletaja Ave Alavainu luges ette pingi avamiseks kirju­tatud luuletuse.
Nukuteatri pere kutsus kokkutulnud teatrilembesed inimesed nukuteatri saali, kus noored etendasid peokülalistele näidendi “Karupoeg”.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411