Reede, veebruar 1, 2013
 

Läänemaa ratsutajad napsasid ühe avaetapi esikohtadest

Esmakordselt Hiiumaa talvekarikal osalenud Läänemaa ratsutajate saagiks jäi kõrgeima, 95 cm parkuuri esikoht.
Jaanuaris toimunud esimesel osavõistlusel 95 cm parkuuris oligi parim ratsaspordiklubi Simon sportlane Teele Tohver hobusel Paddington. Hobusel Eagle Pass sõitnud Hiiumaa neiu Maris Suuster, kes võistleb Tondi RSK eest, oli teine ja kolmas Ave Kokla Hiiumaa RSKst hobusel Espirit Van’t Rietje. Samasuguseks jäi edurivi ka talvekarika arvestuses (vt lisatud tabel).
75 cm parkuuris võitis nii esimese kui teise koha Teele Talts. Esimest kohta aitas tal sepistada ratsu Calvados, teist Isabell. Kolmas oli hobusel Vhota-Vuge Leenu Sarapuu.
Kuna Talts valis karikasarjas osalemiseks II klassi ehk 90–100 cm parkuurid, tõusis Sarapuu karikasarja arvestuses I klassi ehk 75–80 cm parkuurides esikohale. Teine oli osavõistlusel viiendaks tulnud Mari-Ann Udeküll Wiktoorial, kolmas Kristel Käsk, mõlemad Saaremaalt.
Madalaima ehk nn alustajate parkuuri esikolmikukohad võitsid hiidlased: esikohale tuli Eliise Kaups hobusel Cyklon, teine oli Mari-Liis Ojatamm Tondi RSKst hobusel Emarta ja kolmas Sonja Sõrmus hobusel Loki.
“Hiiumaa talvekarika esimene etapp laabus suurepäraselt, läänlased käisid Hiiumaal võistlemas viie, saar­lased kahe hobusega,” rääkis võistluste korraldaja Jaanus Berkmann Hiiumaa RSKst. Kokku tehti avavõistlusel 35 võistlusstarti, mis korraldajate hinnangul on talveoludes päris hea tulemus.
Järgmisele osavõistlusele, mis toimub juba pühapäeval, on oodata veel rohkem osalejaid. Võistlus algab Linnumäe maneežis 3. veebruaril kell 13 ja oodatud on ka pealtvaatajad.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411