Reede, veebruar 22, 2013
 

Kõrgessaare vald jagas preemia kahe kahe tubli vallakodaniku vahel

Harda Roosna | Hiiu Leht
| Hiiu Leht
Kolmandat korda otsustas Kõrgessaare valla preemiakomisjon jagada aastapreemia kahe väärika vallakodaniku vahel.
Tänavu annab vallavalitsus tähtsaimat tunnustust, valla preemiat välja juba 15. korda. Preemiasumma, 320 eurot, läheb seekord jagamisele pensionieas endise õpetaja Alfred Sülla (86) ja kauaaegse vallakonstaabli Andrus Roosa (50) vahel.
Alfred Sülla on sündinud, kasvanud ja töötanud Kõrgessaare vallas, siin peab ta ka aktiivset pensionipõlve. Ta on laulnud kooris ja hiilgab hea mäluga. Tema valla preemia saamiseks esitanud kirjutavad, et “Sülla on seltskonnas hinnatud oivaline jutustaja, kelle imetlusväärne mälu on meie kõigi kodulooline varandus”.
Sülla endised õpilased meenu­tavad teda kui sõbralikku, sirgjoonelist, väärikat ja õiglast pedagoogi. “Leiame, et Alfred Süllal on hindamatud teened valla hariduselu edendamisel nii Paope kooli juhatajana kui ka õpetajana Lauka põhikoolis ja Kõpu internaatkoolis,” kirjutavad endise õpetaja tunnustamiseks esitanud.
Sülla esitasid preemia saamiseks Lauka põhikool ning Heigi, Kurisu ja Metsaküla külade rahvas.
Andrus Roosa esitasid tunnustamiseks valla haridus-, kultuuri- ja spordikomisjoni liikmed. Esitluses märgitakse, et Andrus Roosa on hinnatud ja austatud vallakodanik, kes oma pika politseinikukarjääri jooksul näidanud nii enda karmimat kui leebemat poolt jäädes seejuures oma otsustes õiglaseks. Tema iseloomustamiseks kasutatakse sõnu: abivalmis, rahulik, heatahtlik, viisakas, sõnapidaja, inimlik. “Ta on mees, kes ei oota, et temalt abi palutaks, vaid tuleb ja pakub ise abi. Temalt võib alati nõu küsida, kunagi ei jää küsimused vastuseta ja kui ta kohe ei oskagi vastata, siis ta uurib järgi ja annab peagi vastuse. Ta oskab võrdselt suhelda nii lasteaialaste kui eluheidikutega,” kiidetakse nüüd politseitöölt pensionile suunduvat Roosat.
Lisaks kahele preemiasaajale esitati tunnustamiseks külateatri näitleja Lehte Niguli, Lauka päevakeskuse perenaise Heli Haraku, pere­arsti Tiina Miku ja Lauka kooli õpetaja Krista Rannasti kandidatuurid.
Preemiad antakse üle püha­päeval, 24. veebruaril kell 14 algaval Eesti Vabariigi 95. aastapäeva peol Kõrgessaare Vaba Aja keskuses.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411