Reede, veebruar 15, 2013
 

Koolitants tõi lavale ligi 80 tantsijat

Eike Meresmaa
Eelmisel reedel täitsid Kärdla kultuurikeskuse noored tantsijad – 19. festivali Koolitants maakonnavoorus oli laval kuus truppi 14 tantsu ja 74 tantsijaga.
Uuendusena hakati sellest aastast eelvoorudes välja andma eripreemiaid. Hiiumaa voorus pälvis juhendaja eripreemia tantsuõpetaja Tiina Kaev, kes tõi lavale 13 tantsu viielt trupilt.
Tiitli “Hingestatuse eest” sai tantsutrupi Grand esitantsija Kärolin Puusild, kelle emotsioonid ja tantsuliigutused kedagi külmaks ei jätnud. Graatsilise lavalise liikumise ning rolli sisseelamise eest oli ta selle tiitli kõigiti välja teeninud.
Hiiumaa eelvoorus olid esindatud kõik vanuserühmad peale mudilaste. Lõbusad tantsud “Üks tore päev”, “Lustlik lilleaed”, “Läki randa” ja “Tüütu putukas” ajasid žüriiliikmed, Eeva Ottase, Madli Telleri ja Sergei Morguni nii mõnelgi korral naerma.
1.–3. kl arvestuses osalesid Tt-stuudio V rühm tantsuga “Liivaloss” ja tantsutrupp Minnid-Mannid tantsuga “Üks tore päev”.
Žürii kiitis nende sõnul retro­hõngulist “Liivalossi” kui ühte korralikku lastetantsu – etteastest ei puudunud rekvisiidid ega naerusuud.
4.–6. kl arvestuses tantsisid Tt-stuudio III rühm tantsud “Lumi”, “Igavik” ja “Kuuma päikese all” ning IV rühm “Jaani­mardikad” ja “Läki randa”.
Žürii poolt märgiti ära “Igavik”, mis jäi meelde huvitava ja arendava koreograafiaga. Veel toodi esile tants “Jaanimardikad”, kuid pikalt arutles žürii selle üle, kas oli hea või halb, et terve tantsu aja oli laval pime. Lõpuks siiski otsustati, et tegu oli hea asjaga, mis hoidis lõpuni pinget ülevalt.
7.–9. kl arvestuses esines Tt-stuudio I rühm tantsudega “Vihmaloits”, “Lustlik lilleaed” ja “Kui ma vaid saaksin…!” ning II rühm tantsudega “Virmalised”, “Härra ja proua Vares” ja “Tüütu putukas”.
Siin tõstis žürii esile “Vihma loitsu”, mis oli nende arvates sisutihe ja hea algmaterjal edasiarendamiseks. Plussina märgiti, et tegu oli mõnusalt tempoka tantsuga. Hea lahenduse ja emotsionaalsuse poolest märgiti ära ka “Tüütu putukas”.
10.–12. kl esindas vaid üks rühm – Grand tantsuga “Sõltuvus”, mis tõi vaatajani loo sõltuvuse halbadest külgedest ning võitluse sellest vabanemiseks.
Tundelised tantsijad
Žürii kiitis ennekõike tantsijate emotsionaalsust, rõõmu ja energiat, millega kõiki numbreid ette kanti.
“See on üks suurimaid komplimente, mida ühele õpetajale teha saab, sest see on üks keerulisemaid asju, mida saavutada,” tunnistas tantsuõpetaja Tiina Kaev. Tantsuõpetaja kiitis oma õpilaste pühendumust. Nimelt kimbutas maakonnavoorule eelnenud nädalal paljusi lapsi gripp ning etteasteid tuli teha mõne puuduva tantsijaga, kuid oli ka neid lapsi, kes hoolimata kehvapoolsest enesetundest lavale tulid ja endast maksimumi andsid.
Hiiumaal ja mujalt maakondadest piirkondlikesse voorudesse pääsejad selguvad 25. veebruaril, pärast seda kui on lõppenud kõik maakondlikud eelvoorud ning žürii langetab lõplikud otsused.
Järgnevad piirkondlikud tantsupäevad ning neile omakorda suur finaalkontsert. Piirkondlikud voorud on 17.–24. märtsini, kahepäevane finaalkontsert 6. ja 7. aprillil Tallinnas Salme kultuurikeskuses.
Sel aastal kajastab TV3 saade “Seitsmesed uudised” iga maakondlikku tantsupäeva. Samuti valitakse TV3 vaatajate abiga rahva lemmik.
Eesti Tantsuagentuuri “Koolitants” on Eesti populaarseim ja suurima osalejate arvuga festival tantsu harrastavatele lastele ja noortele. Kokku osaleb festivalil tänavu 6000 tantsijat 650 tantsuga.
EIKE MERESMAA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411