Teisipäev, veebruar 5, 2013
 

Kinosaalis näidati filmi, lasti tossu, pritsiti vett ja söödi muffineid

Eike Meresmaa
Kinu sai reedel ja laupäeval Kärdla kultuurikeskuses reedel-laupäeval, kui neli aktiivset noort tõid hiidlasteni ettekujutuse 5D kinost ja selle eriefektidest.
Kokku toimus Kärdla kultuurikeskuse kinosaalis neli seanssi, kust käis kokku läbi ligi sada pealtvaatajat. Igal seansil just paras arv, et neid piisaval määral eriefektidega üllatada.
Ühe seansi jooksul näidati kolme lühifilmi, millele lisatud pisikese hiidlasliku kiiksuga eriefektid. 2D oli ekraanil jooksev film, 3D lisatud lavaline tegevus, 4D kinole omased vesi, tuul, puru ja toss ning 5D kinoks tegid seansi muffinid – kõik “dee’d” olid seega täidetud.
Neid jagati “organiseerimata” pausi ajal, kui korraldajad teatasid, et film on kadunud ja jäi vist teise tuppa, ning noormehed haarasid kitarrid ja mängisid muffini­söömisele taustaks.
Iidlase kinu
Enne esimese filmi algust selgitati vaatajaile, kuidas panna selga vihmakeepi ning jagati juhiseid varuvälja­pääsude kohta, kui tekib ohuolukord.
Esimese filmi “Carbon”/ “Süsinik” ajal lasti kinosaali tossu, lehvitati tuult, pritsiti vett ja lennutati paber­helmeid.
Teise filmi “Kevade: Kiire kättemaks” ajal kõndisid saalis ringi zombid ning Arno päästis Teele teda ostukärus sõidutades.
Kolmanda filmi “Last call from nowhere”/“Viimane kõne eikusagilt” eriefektideks olid näitlejad laval, kes neile suunatud valgusvihus filmi peategelasega telefonitsi rääkisid.
Hergo Tasujal, kes kinost osa sai, jagus korraldajaile pealehakkamise ja julgete lahenduste eest vaid kiidusõnu: “Oleksin olnud veidi pettunud, kui kultuurimajas oodanuks näiteks Ahhaa keskuse 5D kino koopiat – õnneks lahendasid noored asja teisiti ja täpselt nii nagu reklaamiti – tegu oli iidlase kinuga, asjal oli omapärane kiiks sees ja sellist loomingulisust tuleb hinnata!”
Mõte pudrust ja kamast
Projekti “Kinu peab saama!” algatasid Eesti Energia noorte ettevõtlikkuse arenguprogrammi Entrum raames Greete Kivi ja Luigi Mälk, hiljem liitusid nendega Arty Tamme ja Martin Veem.
“Kinuidee sai alguse kaera­helbepudrust ja kamast,” rääkis Luigi Mälk. Ideed edasi arendades jõudis noorte mõttelõng 5D kinoni.
Greete, Luigi ja Martin õpivad Käina gümnaasiumi 11.A klassis ja Arty Viljandi gümnaasiumi 11.LO klassis. Noored tunnevad üksteist juba algklassidest saati ning lõpetasid üheskoos Käina kooli 9. klassi.
Entrumi koolitustest neli on juba läbi, jäänud on veel viies seanss, kus noortel tuleb teha ettekanne sellest, kuidas ettevõtmine korda läks ja tutvustada oma tiimi liikmeid.
“Tänu Entrumile oleme kindlasti ka üksteist paremini tundma õppinud ning lisaks saanud teada, et hiidlased on avatumad ja lahkemad kui meile tundus,” nentis peakorraldaja Luigi Mälk.

EIKE MERESMAA

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411