Reede, veebruar 22, 2013
 

Kaks kuud lennureise vähem

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiu maavalitsus otsustas, et 5. märtsist kuni 1. maini ei toimu Kärdla-Tallinn lennuliinil reise kahel tööpäeval: teisipäeval ja kolmapäeval.
Maasekretär Piret Sedrik ütles, et valik tehti pärast kahe­nädalast küsitlust maakonna­portaalis Hiiumaa.ee, kus olid välja toodud ka päevad ja perioodid, mil lennureisijaid vähem.
“Meie otsuste suunamisel oli abi küsitlusele vastanute selgelt eristunud seisukohast, et kui vaja loobuda lennureisidest, siis terve päev korraga,” ütles Sedrik ja tänas kõiki vastajaid.
Kokku täideti 354 ankeeti, kolmveerand vastanuist olid Hiiumaalt.
Senikehtinud sõiduplaani järgi, iga tööpäeva hommikul üks ja õhtul teine reis, laupäeva hommikul üks ja pühapäeva õhtul üks reis, jätkuvad lennud 2. maist.
“Loodame, et lennureisijad mõistavad olukorda ja leiavad jätkuvalt võimaluse ajutisest ümberkorraldusest hoolimata kasutada pealinna ja Hiiumaa vahelist soodsat ja kiiret ühendust,” soovis maasekretär. “Mida rohkem on reisijaid, seda suurem on lootus teadvustada lennuühenduse tähtsust meie jaoks rahaliste otsuste tegijaile.”
Hiiu maavalitsus teatas jaanuaris, et seoses lennureiside kallinemise ja riigieelarve vahendite nappusega tuleb kärpida reiside arvu Tallinn–Kärdla–Tallinn lennuliinil.
Reisijate teenindamiseks Hiiumaa liinil on Hiiu maavalitsusel sõlmitud leping vedajafirmaga AS Avies.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411